Zabawy fajerwerkami doprowadziły do kilku niebezpiecznych zdarzeń. Doszło też do poparzenia

3

PIASECZNO W nocy z piątku na sobotę od wystrzelonego fajerwerku zapalił się balkon w bloku przy ul. Grochowskiego. Pożar zaczął gasić młody mężczyzna, który został poważnie poparzony. Do innych niebezpiecznych sytuacji doszło przy ul. Jasińskiego w Piasecznie i Tenisowej w Józefosławiu, gdzie spłonęła wiata śmietnikowa


Pożar na balkonie przy Grochowskiego wybuchł kilka minut po północy. Od wystrzelonej na przywitanie Nowego Roku petardy zapaliły się plastikowe meble.
Szybko dostałem się na ten balkon i wyrzucałem je gołymi rękami – relacjonuje pan Jakub, nasz czytelnik. – Inni świadkowie tego zdarzenia tylko się patrzyli. Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie, w końcu sięgał na jakieś dwa metry. Od tego wszystkiego mam poparzenia 3-go stopnia…
Po około 5 minutach od zgłoszenia na miejsce dotarli strażacy, którzy jednak nie mieli zbyt wiele do roboty.
– Pożar został ugaszony przed naszym przyjazdem – informuje mł. bryg. Łukasz Darmofalski, rzecznik Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Piasecznie.
– Sprawdziliśmy tylko, czy nigdzie nie ma zarzewi ognia. Wcześniej sprawdzaliśmy garaż podziemny przy ul. Jasińskiego, gdzie wystąpiło zadymienie. Prawdopodobnie spowodowały je wystrzelone petardy.
Więcej pracy strażacy mieli przy ul. Tenisowej w Józefosławiu, gdzie od fajerwerków zapaliła się wiata śmietnikowa. Spaleniu uległy pojemniki na odpady i drewniana konstrukcja dachu. Uszkodzone zostały dwa samochody. Z żywiołem walczył jeden zastęp straży pożarnej.

TW

3 KOMENTARZE

  1. jak na wojnie.. ale co się dziwic jak zestaw do strzelania , np. ponad 200 wystrzałow mozna miec za kilkaset zł? zrzuca sie 4 młodych panów a potem szaleją po pijaku, bez pomyslunku..

  2. Dla tego poparzonego Pan polecam opatrunki hydrożelowe np. AquaGel(można po umyciu wodą stosować dwa,.trzy razy), ponieważ jak będzie stosował bandaż lub gazy na poparzoną skórę, to zwiększa prawdopodobieństwo powstania blizn. Dodatkowo niech stosuje preparaty hydrożelowe „Help for Skin”- oparzenia i dopiero bandaż.
    Czyli podsumowując na skórę preparat hydrożelowy „Help for Skin”, opatrunek hydrożelowy „AquaGel” i dopiero bandaż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię