Zabiegi medycyny estetycznej są dla każdego

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W ramach wiosennej promocji Centrum Medyczne Grapa Medica zaprasza na bezpłatne konsultacje lekarskie.

Rozmowa z Panią Dorotą Kowalczyk – lekarzem medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej, anestezjologiem w Centrum Medycznym Grapa Medica

 

Pani doktor, czym uzasadnić popularność medycyny estetycznej?

Doktor Dorota Kowalczyk: Często do szczęścia potrzeba nam tylko odrobiny pewności siebie i temu służą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Postęp, jaki nastąpił w ciągu ostatnich kilkunastu lat jest ogromny i nie ustaje. Usługi są coraz bardziej dostępne i bezpieczne, dlatego coraz więcej osób po nie sięga. I bardzo dobrze.

Co jest najpopularniejsze wśród zabiegów po jakie sięgamy? 

dr Dorota Kowalczyk: Wśród najpopularniejszych zabiegów na twarz są te, w których używamy toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego. Wypełniacze stosuje się przede wszystkim do wypełniania zmarszczek, modelowania ust, owalu twarzy oraz do korekty nosa. Toksyna botulinowa jest stosowana w usuwaniu efektów mimicznych np. tzw.kurzych łapek, lwiej zmarszczki. Sprawdzi się również, jeżeli chcemy usunąć zmarszczki poprzeczne czoła. Mięśnie i skóra w tych miejscach są rozluźniane celem nadania im młodszego wyglądu i złagodzenia wyrazu oczu. Preparat ten jest również stosowany w leczeniu nadmiernej potliwości oraz w leczeniu migreny.

CZYTAJ TAKŻE:  Medycyna Podróży, opieka okołoporodowa, reumatologia, zabiegi niechirurgiczne i wiele innych w Grapie

 Jeśli nie mamy doświadczenia w tej dziedzinie, to jak wybrać odpowiedni gabinet medycyny estetycznej?

dr Dorota Kowalczyk: Prawidłowe wykonanie zabiegu wymaga precyzji i doświadczenia. Dlatego właśnie najlepiej poszukać doświadczonego lekarza z zakresu medycyny estetycznej. Dowiedzmy się również, jaka jest jakość kwasu hialuronowego wykorzystywanego podczas zabiegów. Od tego zależy jak długo będą utrzymywały się efekty. Chociaż wygładzenie zmarszczek mimicznych kojarzy nam się raczej z wizytą u kosmetyczki, botox lub wypełniacz może podać tylko lekarz. Toksyna botulinowa to lek, który jest najsilniejszą toksyną w medycynie, dlatego mogą ją podawać wyłącznie odpowiednio wyszkoleni lekarze. Podobnie rzecz ma się z wypełniaczami, które są materiałami medycznymi pozostawianymi w tkankach na dłuższy czas. Ponadto występują przeciwwskazania do wykonania w/w zabiegów z zakresu medycyny estetycznej oraz ryzyko powikłań, których uniknąć może prawidłowo wyszkolony lekarz. Podczas przeprowadzonego wywiadu lekarz zapyta nas o stan zdrowia oraz historię zabiegów i wybierze odpowiedni zakres i plan zabiegów. Zabiegi medycyny estetycznej można łączyć. Zwykle mają one działanie uzupełniające, synergistyczne. Co i jak łączyć powinniśmy bezwzględnie skonsultować z lekarzem.

CZYTAJ TAKŻE:  Medycyna Podróży, opieka okołoporodowa, reumatologia, zabiegi niechirurgiczne i wiele innych w Grapie

Nowy obiekt, w którym znajduje się Centrum Medyczne Grapa Medica ma przede wszystkim zespół wykwalifikowanych lekarzy medycyny estetycznej i ginekologii estetycznej dr n. med. Maciej Luterek i dr Wiktor Krampikowski-Michcik, bardzo dogodną lokalizację i komfortowe wnętrza, które zapewniają dyskrecję oraz spokój, niezbędne do wykonywania medycznych zabiegów.

Al. Wojska Polskiego 4, 05-520 Konstancin-Jeziorna

NFZ / POZ Tel: 22 717 40 01, 02, 03

Oferta komercyjna Tel: 22 690 06 50

www.grapamedica.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię