Stowarzyszenie Warszawa Bez Smogu i Warszawski Alarm Smogowy zbierają podpisy pod petycją do władz Warszawy o wytyczenie buspasów na ul. Puławskiej już od granic miasta. Proponują wydzielenie buspasa na jednym z trzech obecnie istniejących pasów ruchu


– Jedynym z lepszych sposobów na ograniczenie emisji zanieczyszczeń z transportu drogowego jest uprzywilejowanie komunikacji miejskiej, tak by autobusy nie stały w korkach tworzonych przez samochody osobowe – czytamy w petycji. – Buspas na ulicy Puławskiej można wyznaczyć już teraz, bez dodatkowych prac budowlanych, przeznaczając na ten cel jeden z trzech pasów ruchu. W ten sposób zwiększona zostanie częstotliwość poruszania się autobusów, skróci się czas dojazdu komunikacją publiczną, powstanie zachęta do jazdy autobusami osób, które obecnie poruszają się własnym autem – podnoszą stowarzyszenia i wnioskują o wyznaczenie buspasa od granic Warszawy do Dworca Południowego (optymalnie do ul. Rakowieckiej) do końca 2017 roku.
W szerszej perspektywie aktywiści apelują również o utworzenie sieci buspasów w Warszawie.
– Uważamy, że miasto powinno dokonać rewizji dotychczasowej polityki odnośnie komunikacji kołowej i realnie uprzywilejować transport publiczny, tak, aby zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji zbiorowej – dodaje Konrad Marczyński ze stowarzyszenia Warszawski Alarm Smogowy. – Jedną z form takiej zachęty jest stworzenie sieci buspasów, dzięki którym autobusy nie będą blokowane przez indywidualne auta. Oczekujemy, iż miasto zacznie od ulicy Puławskiej, która regularnie stoi w korku.

Petycja dostępna jest tutaj:

AB

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię