Zabrał jej kluczyki i przekazał policji

1

PRAŻMÓW Postawą, która z całą pewnością godna jest naśladowania, wykazał się mieszkaniec Piaseczna. W sobotni wieczór ujął nietrzeźwą kierującą, uniemożliwił jej dalszą jazdę, a następnie przekazał wezwanym na miejsce policjantom.

W sobotni wieczór oficer dyżurny piaseczyńskiej komendy został poinformowany o obywatelskim ujęciu nietrzeźwej kierującej do którego doszło w Uwielinach. Na miejsce niezwłocznie został skierowany policyjny patrol. Okazało się, że 51-letni mieszkaniec Piaseczna zauważył jak kierująca oplem corsa zjeżdża na przeciwległy pas ruchu. Postanowił natychmiast zareagować i sprawdzić dlaczego tak się stało. Kiedy mężczyzna zbliżył się do kierującej odrazu wiedział, że ma do czynienia z osobą nietrzeźwą. Odebrał jej kluczyki, a o zdarzeniu poinformował policję. Badanie policyjnym alkomatem potwierdziło przypuszczenia 51-latka. 58-letnie kobieta „wydmuchała” blisko 2,5 promila alkoholu! Okazało się również, że posiada ona aktywne, sądowe zakazy prowadzenia pojazdów obowiązujące do lipca 2023 roku.

Dzięki reakcji mężczyzny kobieta wkrótce odpowie przed sądem za popełnione czyny. Jego determinacja i zaangażowanie zasługują na uznanie!

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego w tym dla nas oraz naszych bliskich. Reagujmy na tego typu przypadki! Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców

KPP

1 KOMENTARZ

  1. Od dawna jako kierowca zawodowy na wszystkich portalach na których mam możliwość dodawania opini wnoszę ojedno do jakiegokolwiek rządu by WPROWADZILI PRAWO ŻE KAŻDY ZATRZYMANY POD WPŁYWEM OBLIGATORYJNIE TRAFIAŁ DO ARESZTU NA MIESIĄC BEZ WZGLĘDU NA STATUS SPOŁECZNY LUB SPRAWOWANE FUNKCJE JAKIEKOLWIEK. TO DOPIERO BY UKRÓCIŁO PROCEDER JAZDY POD WPŁYWEM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię