Zabytkowy ratusz zamieni się w perełkę

2

GÓRA KALWARIA Samorząd województwa dofinansował kwotą 50 tys. zł wymianę stolarki okiennej w zabytkowym ratuszu. Kolejne 70 tys. zł gmina ma dostać od Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na wymianę dachu. Obydwa zadania mają zostać wykonane jeszcze w tym roku


W zabytkowym ratuszu już niedługo pojawią się nowe, drewniane, dwukomorowe okna oraz nowy dach. Ale to dopiero początek prac związanych z kompletną rewitalizacją tego miejsca. Dziś w ratuszu znajduje się biuro rady miejskiej i odbywają spotkania komisji. W przyszłości budynek ma zostać przystosowany także do obrad sesji rady miejskiej. Aby mogły się one tu odbywać, trzeba powiększyć salę konferencyjną kosztem dawnego gabinetu burmistrza, który od 2019 roku urzęduje w budynku głównym przy ul. 3 Maja 10.
Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – informuje Piotr Chmielewski, naczelnik wydziału promocji. – Chcemy pozyskać kolejne środki zewnętrzne na poprawę elewacji i uzupełnienia gzymsów, malowanie ścian, wymianę posadzek w całym budynku, przebudowę instalacji wodno-kanalizacyjnej, dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych i wykonanie nowej aranżacji Sali Ślubów, która będzie jednocześnie nową salą posiedzeń Rady Miejskiej. Po remoncie elewacja ratusza zostanie też odpowiednio doświetlona.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Jakie spotkania Rady Miejskiej? Przecież wszystko jest zdalne. Zaraz się okaże że w zamian będą remontować własne dobytki bo przecież to ich miejsce pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię