Zachęcają „Podaruj Ciszę”

2

PIASECZNO Grupa osób promująca przyjazne środowisku sposoby świętowania sylwestra zachęca do przyłączenia się do akcji „Podaruj Ciszę”.

Celem akcji jest informowanie o szkodliwości fajerwerków i promowanie takich sposobów świętowania, które nie przynoszą cierpienia innym istotom i nie zagrażają środowisku.
Fajerwerki są źródłem stresu dla ludzi, np. dla dzieci oraz dorosłych dotkniętych spektrum autyzmu. Osoby takie bardzo źle reagują na hałas. Huk i błyski mogą także powodować cierpienie u osób chorych na padaczkę. Sylwester to szczególnie trudny czas dla zwierząt, które muszą w tym okresie mierzyć się z silnym lękiem. Dla niektórych z nich huczna zabawa, organizowana przez ludzi, kończy się śmiercią. Dodatkowo fajerwerki są źródłem zanieczyszczeń powietrza, wytwarzają bowiem dym i pył, który zawiera różne metale ciężkie, związki siarki i węgla oraz inne szkodliwe chemikalia.

Jak można świętować i bawić się inaczej? Propozycje atrakcji innych niż pokazy pirotechniczne znajdują się na stronie: www.podarujcisze.pl

2 KOMENTARZE

 1. Jak usypiałem dziecko 🐕‍🦺 sąsiada szczekał,
  Jak odsypiałem nieprzespaną noc 🐕‍🦺 sąsiadki szczekał,
  Jak wyszedłem na plac zabaw 🐕‍🦺 plac zabaw zasrał,
  Jak zszedłem ze ścieżki rowerowej wszedłem w 🐕‍🦺 gówn…
  A teraz ja mam nie odpalać fajerwerków raz w roku, bo 🐕‍🦺 się boi. Wolne żarty, tu babcia nosi torebkę: 💪 Jeśli ktoś czuje potrzebę to może kupić „ciche fajerwerki”, „ciepłe lody”, „szampana bez bąbelków”, „kapcie silikonowe podszyte filcem” oraz „tłumik do odbytu” i będzie super zabawa (szczególnie z tłumikiem, dajcie znać jak było). Ja cały czas czekam na „suchą wodę gazowaną”, kto wie, może w tym zidiociałym świecie w końcu się doczekam, a zamiast fajerwerków można dołożyć się do:

  – tabletek uzdatniających wodę
  – apteczek
  – szkół w pudełku
  – szczepionek (nie tych z reklam w TV tylko prawdziwych)
  – i wielu innych na stronie:

  https://unicef.pl/chce-pomoc/prezenty-bez-pudla

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię