Zaczęło się wielkie odśnieżanie. Gmina będzie unikała soli

11

PIASECZNO Od rana ulice gminy odśnieża kilkanaście samochodów i ciągników, wspieranych przez pracowników urzędu


Opady śniegu mają towarzyszyć nam do końca tego tygodnia. Na ulice gminy wyjechały dziś rano cztery pługo-posypywarki, stosujące mieszankę piaskowo-solną oraz cztery pługosolarki, posypujące jezdnię chlorkiem sodu. Ponadto chodniki odśnieżają trzy ciągniki wyposażone w pługi oraz cztery brygady robocze w sile 20 pracowników (łącznie). Oczywiście gmina odśnieża tylko te drogi, którymi zawiaduje.
Przygotowujemy wykaz dróg priorytetowych, które będą odśnieżane w pierwszej kolejności – poinformował nas trzy dni temu Włodzimierz Rasiński, naczelnik wydziału utrzymania infrastruktury i transportu publicznego. – Mniejsze drogi obejmiemy nieco innym standardem odśnieżania. Chcemy powoli odchodzić też od posypywania jezdni solą, która jest szkodliwa dla roślin. Z drogiej jednak strony zbyt duża ilość piasku zapycha studzienki kanalizacyjne. Musimy to wszystko wypośrodkować, cały czas pracujemy nad optymalnymi rozwiązaniami.

TW

11 KOMENTARZE

 1. Jeżdżę po mieście i nie widać żadnych efektów pracy tego „plutonu”. Może zaczęli od józefosławia i do Piaseczno dojdą, jak już się zima skończy?

 2. „Przygotowujemy wykaz dróg priorytetowych, które będą odśnieżane w pierwszej kolejności – poinformował nas trzy dni temu Włodzimierz Rasiński”

  – j…błem, od razu widać, że są dobrze przygotowani, jestem spokojny o to, że gmina poradzi sobie z tym zadaniem

 3. „Przygotowujemy wykaz dróg priorytetowych, które będą odśnieżane w pierwszej kolejności …”– to powinien być stały dokument / plan a nie tworzony jak wszystko stanie. Podstawa to plan i przygotowanie do działań kryzysowych

 4. Rychło w czas!

  W Krakowie sypią ponoć fusy z kawy… Warto pomyśleć nad alternatywą z uwagi na środowisko, ale również obuwie…

 5. Gadanie jednokierunkowe w Piasecznie sa wysypywane 100 % sola ,bez piasku i to co najmniej 2 razy ,kolo polnocy -okolice stadionu ,pekinu i gimnazjum{bylego}.Sol juz wysypywali jak byly przymrozki bez sniegu. A wszystko splywa do Jeziorki…
  Skoro sa JAKIES priorytety to sypcie sobie drogi najpierw dwukierunkowe i szersze{wazniejsze} a tym sposobem sol w astronomicznych ilosciach walicie nam w ogrodki i to kilka razy w ciagu jednej nocy.
  Kto za to placi ?(retoryczne)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię