Zaczynają się imprezy bożonarodzeniowe. Dwie pierwsze już w niedzielę

0

POWIAT Już w najbliższą niedzielę 3 grudnia na rynku w Górze Kalwarii odbędzie się uroczyste odpalenie choinki. Ale tak naprawdę wydarzenia związane z Bożym Narodzeniem dopiero się zaczynają i potrwają przez najbliższe trzy tygodnie


Na rynku stanie choinka, która będzie również wygaszana w godzinach nocnych.

Choina zabłyśnie pełnym blaskiem na górokalwaryjskim rynku w najbliższą niedzielę o godz. 17. Natomiast w sobotę 16 grudnia wzdłuż ul. 3 Maja zaplanowano Jarmark Bożonarodzeniowy. To będzie idealny dzień na zrobienie przedświątecznych zakupów. W imprezie aktywny udział wezmą Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, których jest aż osiem.

Także w najbliższą niedzielę 3 grudnia sporo będzie działo się w Ustanowie na terenie gminy Prażmów. Przy ul. Głównej 43 w godz. 10.30-17 odbędzie się drugi już Kiermasz Świąteczny. Podczas kiermaszu będzie można kupić rękodzieło, ozdoby, naturalne kosmetyki, biżuterię, ceramikę, zabawki, słodkości, a także różnego rodzaju dania przygotowane przez restaurację Cucina Povera z Zalesia Górnego. Na miejsce przybędzie też Święty Mikołaj z prezentami dla dzieci. Oprócz tego zaplanowano spotkanie z Manuelą Gretkowską, konkursy dla dzieci, loterię i odpalenie choinki. W tym roku dochód z loterii ma być przekazany na OSP.

Tydzień później, bo w niedzielę 10 grudnia planowane jest uroczyste odpalenie choinki na rynku w Piasecznie. Kiermasz Świąteczny związany z tym wydarzeniem rozpocznie się o godz. 11 i potrwa do 17. Na mieszkańców będzie czekało mnóstwo atrakcji w tym kramy handlowe, animacje dla dzieci, koncerty i występy na scenie. Życzenia mieszkańcom złoży burmistrz, a następnie o godz. 16 planowane jest zapalenie lampek na choince.

Tydzień przed świętami, bo w niedzielę 17 grudnia, odbędzie się też Jarmark Świąteczny w Konstancinie-Jeziornie. W programie, oprócz kramów z rękodziełem, biżuterią, ozdobami i świątecznymi smakołykami będą także życzenia burmistrza i występy sceniczne.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię