Żądają asfaltu na Anhellego. Na płotach zawisły rymowane banery

6

PIASECZNO Na Anhellego powieszono transparenty, które mają zwrócić uwagę lokalnych władz na fatalny stan drogi. Tymczasem ulica jest już wpisana do budżetu i w następnym roku ma zostać wyremontowana


Mieszkańcy Anhellego od lat starają się o wyremontowanie swojej drogi.
– Większość ulic w Bobrowcu, Kamionce i Gołkowie zostało utwardzonych, nie wiem dlaczego gmina zapomniała o nas… – dziwi się pan Andrzej. Mieszkańcy dawali wyraz swojemu niezadowoleniu już wcześniej. W marcu ubiegłego roku zjawili się na sesji rady miejskiej, aby zaprotestować przeciwko fatalnemu stanowi drogi. Był czas roztopów i Anhellego tonęła w błocie. Wzburzeni ludzie podnosili, że ulicę jak najszybciej trzeba odwodnić i wyasfaltować. Sprawą obiecał zająć się radny Michał Rosa.
Teraz przy drodze rozwieszono banery z żądaniami jak najszybszego utwardzenia Anhellego. Widocznie mieszkańcy uznali, że to ostatni moment, aby zdążyć przed jesiennymi opadami.

CZYTAJ TAKŻE:  Krajobrazowe „sprawdzam”


Doceniam tę aktywność, szkoda tylko że pomysłodawcy akcji nie sprawdzili wcześniej, jaki jest status tej drogi – mówi radny Michał Rosa. – Smuci mnie, że kilka osób rozpuszcza nieprawdziwe informacje na temat Anhellego. Słyszę, że gmina nie chce remontować drogi, a to nieprawda.
Burmistrz Daniel Putkiewicz poinformował nas, że ulica Anhellego została wpisana do tegorocznego budżetu.
– Musimy najpierw wykonać projekt odwodnienia, zakładam że dokumentacja będzie gotowa najpóźniej na początku przyszłego roku – dodaje Daniel Putkiewicz. – Potem będzie można zacząć inwestycję.
Michał Rosa liczy, że przetarg na Anhellego uda się ogłosić jeszcze w ostatnim kwartale tego roku.
– Czerwiec przyszłego roku to optymalny czas na zrealizowanie tego zadania – dodaje.

CZYTAJ TAKŻE:  Krajobrazowe „sprawdzam”

TW

6 KOMENTARZE

  1. Wybraliśmy Putkiewicza, dostaliśmy Widza. ul. 11 listopada też miała być w tym roku zrobiona, ale gotowy projekt za 250 tys. zł nie spodobał się wiceburmistrzowi. Jeszcze sobie poczekamy!

    • Sądzę, że Widza Putkiewicz dostał w pakiecie. Jakiś ważny towarzysz z centrali uznał, że jego protegowany powinien sprawdzić się w samorządzie. I mamy to co mamy. W normalnym świecie taki człowiek już dawno by nie pracował w gminie, ale co biedny burmistrz możne.

  2. Z ulicą 11 Listopada jest podobnie. Plan odwodnienia i przebudowy drogi jest przygotowany, pieniądze w budżecie są zarezerwowane, w tym roku rozpocznie się inwestycja… i tak od czterech lat. Kurz, dziury, kałuże i błoto. Oczywiście “profilowanie” drogi ze dwa razy w roku.

  3. Ul.11Listopada jest remontowana od 10lat
    Dostaliśmy słowo urzednicze ze w październiku 2020 zacznie się remont oby bo ludzie maja dość

  4. Oczywiście zgadzam się z Gustawem. Widz wszystkie inwestycje trzyma pod swoimi skrzydłami, widzi rozwój tylko i wyłącznie Józefosław i nic więcej. Miliony są przekazywane w tym roku na rozwój Józefosławia np. deweloperowi płaci się za drogę???? Za jego kadencję sądzę, że nie zobaczymy żadnej inwestycji w drugą stronę Piaseczna. Gorzej jak zostanie Burmistrzem….

  5. Dalej chodźcie na wybory i pakujcie tym cwaniakom kasę do kieszeni a oni wszyscy z was się śmieją ważne ze liczą sobie kasę i rodzine pchają na posady !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię