Zadebiutował nowy komiks historyczny

0

PIASECZNO Na skwerze Kisiela odbyła się promocja komiksu autorstwa Sebastiana Sęka i Dawida Żabińskiego. „Zimny Dół – gorące serca” przedstawia historię walk kompanii leśnej NSZ im. por. „Szarego” w LasachChojnowskich w trakcie II Wojny Światowej

Rozmowę z autorem scenariusza komiksu Sebastianem Sękiem poprowadziła propagatorka lokalnej historii Małgorzata Szturomska.
To trzecia publikacja, w której staram się przybliżać historię Piaseczna – powiedział Sebastian Sęk. – Pierwszą była powieść historyczno–sensacyjna „Gra o honor”, w której starałem się przekazać, jak wyglądało życie w Piasecznie w czasie okupacji. Drugą był komiks „Jeden do jednego”, w którym opowiadam o największym sportowym wydarzeniu okupacji, czyli meczu Warszawa – Kraków, który miał miejsce w Piasecznie w roku 1943. Dziś mogę państwu przekazać spełnienie mojego wielkiego marzenia, czyli komiks o walce na Zimnych Dołach.
Następnie uczestnicy spotkania mogli poznać historyczny kontekst wydarzeń zaprezentowanych w publikacji. Dowiedzieć się można było również sporo o tym jak powstawał sam komiks.
Znalezienie zdjęć bohaterów było problematyczne – nie ukrywał Sebastian Sęk. – Staraliśmy się odtworzyć to, jak mogli oni wyglądać w czasie akcji komiksu. Cieszy mnie bardzo, że można ich dość łatwo od siebie odróżnić.
Pierwsze 150 osób otrzymało tego wieczoru bezpłatny egzemplarz najnowszego wydawnictwa Biura Promocji i Kultury Gminy Piaseczno. Do autora ustawiła się również kolejka osób chętnych do uzyskania autografu. „Zimny Dół – gorące serca” jest już dostępny do wypożyczenia w publicznych oraz szkolnych bibliotekach na terenie gminy Piaseczno.
Sebastian Sęk zdradził, że myśli już o kolejnym komiksie historycznym. Jego tematem będzie, najprawdopodobniej, Bitwa Gołkowska, bo w tym roku przypada jej 225. rocznica.
Rysownikiem będzie znów Dawid Żabiński, choć styl graficzny się zmieni – zapowiedział Sebastian Sęk. – Tym razem będzie pastelowo–olejny.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię