Zaginęli w nurtach Wisły

0

GÓRA KALWARIA Na Wiśle przy plaży w Górze Kalwarii doszło do wypadku, w którym uczestniczyło 3 młodych mężczyzn w wieku ok. 16-17 lat.

Przy plaży w Górze Kalwarii na Wiśle doszło do nieszczęśliwego wypadku. W zdarzeniu uczestniczyło trzech nastolatków. Jednemu z nich udało się wybronić z nurtu rzeki, dwóch pozostałych nie zdołało wypłynąć z głównego nurtu Wisły na spokojniejszą wodą. Zniknęli pod wodą. Pomimo intensywnych działań wielu służb nie udało się dzisiaj ich odnaleźć.
W działaniach ratowniczo-poszukiwawczych poza Piaseczyńskim WOPR uczestniczyły: PSP Piaseczno, OSP Góra Kalwaria, OSP Jazgarzew, PSP Warszawa JRG 1, PSP Otwock oraz Policja. Do poszukiwań wykorzystywano m.in. drony oraz sonar.
Przypominamy, że Wisła jest rzeką dziką i bardzo niebezpieczną. Wypadek miał miejsce przy tzw. przykosie. Z jednej strony przykosy jest płytka i spokojna woda, z drugiej, za tzw. kantem, zaczyna się głębia i bardzo wartki nurt, z którym nawet najlepsi pływacy mogą sobie nie poradzić. Być może to nieznajomość rzeki była jedną z przyczyn tego tragicznego wypadku.
Źródło WOPR 
CZYTAJ TAKŻE:  Wysoki stan Wisły. Czy są powody do obaw?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię