Zagłosuj na budżet obywatelski Mazowsza! Te projekty są tuż obok nas

2

POWIAT Można już głosować na najciekawsze projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wśród nich jest kilka interesujących pomysłów podnoszących bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców na terenie powiatu piaseczyńskiego


W tym roku na zrealizowanie projektów, które otrzymają najwięcej głosów, samorząd Mazowsza przeznaczył aż 25 mln zł. Głosowanie potrwa do 10 października i warto wziąć w nim udział, bo aż 11 projektów o wartości prawie 3,7 mln zł pochodzi z regionu warszawskiego zachodniego, w tym trzy z terenu powiatu piaseczyńskiego. Pierwszy projekt, który szczególnie może zainteresować mieszkańców gminy Góra Kalwaria dotyczy budowy chodnika w Moczydłowie od osiedla „rezydencja” do wiaduktu kolejowego (ponad 90 tys. zł). Drugie zadanie, które ma szansę doczekać się realizacji, znajduje się na terenie gminy Tarczyn. Chodzi o doświetlenie czterech przejść dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej 876 (wartość zadania to 220 tys. zł). Trzeci projekt jest zdecydowanie największy, ale też najbardziej kosztowny (0,5 mln zł). Ma polegać na budowie aktywnych przejść dla pieszych na niebezpiecznej drodze wojewódzkiej nr 721 w Lesznowoli. Takich aktywnych przejść na odcinku od Magdalenki do Starej Iwicznej miałoby w sumie powstać aż 9, w tym przy skrzyżowaniu Słonecznej z Graniczną, Gąsek, Żytnią, Jedności, Kielecką, Kolejową i Nową. Wszystkie przejścia zostaną odpowiednio oznakowane i doświetlone, co ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa.
Do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy zgłosili w sumie 252 projekty, z których pozytywną weryfikację przeszło 114. Oprócz projektów lokalnych, na które można oddawać swoje głosy za pośrednictwem internetu lub w siedzibie urzędu marszałkowskiego (także jego delegaturach), wyłoniono również 29 projektów ogólnowojewódzkich o wartości ponad 8 mln zł, na które również można osobno głosować. – W porównaniu z pierwszą edycją budżetu, w tym roku poddajemy pod głosowanie więcej projektów. Liczymy, że liczba głosujących przekroczy 50 tysięcy – mówi Sara Michalska, zastępca dyrektora departamentu organizacji urzędu marszałkowskiego. Projekty wybrane przez mieszkańców (wyniki zostaną ogłoszone do 15 października) zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2022 roku.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Czy redaktor TW zechciałby czytelnikom przybliżyć, co to za wynalazek to „aktywne przejście dla pieszych”?
    Jakiś ruchomy chodnik zamiast zwykłej „zebry”?
    A może aktywność polega na kopaniu pieszych prądem, żeby szybciej zapier…..i po przejściu, bo kierowcom się spieszy?

    • Bez przesady niektórzy piesi na przejściach naprawdę poruszają się jak „święte krowy” albo wchodzą nie patrząc na nic albo idą z telefonem w ręku człapiąc kroczek po kroczku. Nie chodzi o to by biegać ale jednak trochę społecznego zachowania by się przydało. Wchodzi taki na nic nie patrząc a potem są pretensje do kierowców. Przejście dla pieszych to nie miejsce na spacery można iść normalnym krokiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię