PIŁKA NOŻNA O piłkarzach mówi się i pisze najczęściej w kontekście ich umiejętności boiskowych. Część z nich potrafi jednak również okazać swoje ogromne serce także i poza nim. W ostatnią niedzielę kwietnia zawodnicy wybiegli na murawę boiska przy ulicy Mirkowskiej 39 w Konstancinie by zagrać w charytatywnym turnieju „Gramy dla Paulinki”


Impreza zorganizowana została w celu zebrania środków potrzebnych na opłacenie kosztownej rehabilitacji młodej mieszkanki Konstancina, siedmioletniej Paulinki. Dziewczynka od urodzenia sparaliżowana jest od pasa w dół i wymaga regularnych rehabilitacji. Patryk Dudzicki, Kuba Majhofer oraz Piotr Kondej, studenci Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, postanowili wesprzeć potrzebującą i zorganizować zmagania piłkarskie, z których całkowity zysk zostanie przeznaczony na pomoc dla dziewczynki.

Na boisku byliśmy świadkami bardzo ciekawej rywalizacji. Tego dnia do Konstancina zjechały drużyny z całej Polski. Mogliśmy obserwować na murawie, między innymi, zawodników z Nowego Dworu Mazowieckiego, Tomaszowa Mazowieckiego czy nawet odległego Konina. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, mecze wyrównane, a rozstrzygnięcia niejednokrotnie zaskakujące. Ostatecznie turniej zwyciężyła Struga Personal Tomaszów Mazowiecki, pokonując w finale Promil Chylice 2:1. Na najniższym stopniu podium stanęli zaś zawodnicy Dynama Quatro Konin, którzy dopiero po rzutach karnych pokonali 2:1 (w meczu było 1:1) El Pistolero.

Nagrody dla najlepszych wręczała sama Paulinka, która na koniec odebrała również złoty medal, bo to ona była w końcu prawdziwą zwyciężczynią tych zawodów.

Atmosfera w trakcie turnieju była wprost fantastyczna, a drużyny okazywały dziewczynce bardzo dużo empatii – mówi Patryk Dudzicki. – Uważam, że naprawdę fajnie jest pomagać i to nie będzie nasza ostatnia impreza tego typu.

Organizatorzy już teraz zapowiedzieli, że 24 czerwca w Piasecznie zorganizowany zostanie przez nich kolejny charytatywny turniej. Tym razem zebrane środki przekazane zostaną na leczenie 32-letniego Piotra Popiela, u którego wykryty został rak języka.

Piotr jest z Wrocławia i organizuje od dawna imprezy charytatywne, był też pomysłodawcą reprezentacji polski w piłce sześcioosobowej i doprowadził do jej powstania – mówi Patryk Dudzicki. – Dlatego teraz to my chcemy pomóc jemu.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię