Zagrali pieśni o dawnej Warszawie

0

PIASECZNO W zeszłą sobotę odbył się drugi z wakacyjnych koncertów z cyklu Muzyka na Skwerach. Tym razem był on ściśle związany z obchodami kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Najbliższy koncert w sobotę 15 sierpnia

Na Skwerze Kisiela wystąpiła tego wieczoru Kapela Warszawska – zespół założony przez Staśka Wielanka w 1985 roku.

Kilka lat temu muzycy grali i śpiewali na pobliskim Placu Piłsudskiego – niestety, tym razem przyjechali już bez swojego słynnego założyciela, który zmarł w 2016 roku. Zespół cały czas z powodzeniem kontynuuje jednak tradycje dawnych orkiestr ulicznych. Podstawą repertuaru grupy są utwory z okresu zaborów, I i II wojny światowej, okresu międzywojennego oraz powojenne w klimatach warszawskich. Jak się okazało, zaproszenie Kapeli Warszawskiej okazało się strzałem w dziesiątkę.

Mieszkańcy tłumnie przybyli na koncert i razem z artystami nucili słynne pieśni z okresu powstania i opiewające życie w dawnej stolicy. I choć impreza odbyła się w reżimie sanitarnym, to także poza wydzielonym na skwerze terenem ludzie chętnie zatrzymywali się by posłuchać muzyki.

Ostatnim z cyklu piaseczyńskich koncertów ma Skwerze Kisiela będzie występ zespołu Łysa Góra, który odbędzie się 15 sierpnia o godzinie 19.30.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię