Zakończenie budowy skrzyżowania w Żabieńcu i zmiany w komunikacji publicznej

3

PIASECZNO Zakończenie przebudowy skrzyżowania Drogi Krajowej 79 z ulicami Polną i Główną w miejscowości Żabieniec

W związku z zakończeniem przebudowy skrzyżowania Drogi Krajowej 79 z ulicami Polną i Główną w miejscowości Żabieniec wprowadzone zostaną zmiany w układzie komunikacyjnym.

Od dnia 10.06.2022 r. od około godz. 12:00 likwidacji ulegnie funkcjonowanie przystanku POLNA 51. Jednocześnie wznowione zostanie funkcjonowanie przystanku POLNA 01 w nowej lokalizacji – na pasie do skrętu w prawo w ulicę Główną.

Od dnia 11.06.2022 r. przywrócona zostaje podstawowa trasa linii L23 w miejscowościach Żabieniec, Siedliska i Chylice.

Wznowione zostanie funkcjonowanie przystanków:

 • STAROCHYLICKA 01
 • TRZECIAKOWSKICH 01
 • KRÓLIKA 01
 • GOŁĘBIA 01
 • POLNA 02
 • KOŚCIÓŁ 02
 • GŁÓWNA 01

Od dnia 11.06.2022 r. linie L23L24 i L25 będą kursowały na podstawie nowychspecjalnych rozkładów jazdy.

3 KOMENTARZE

 1. Światła do regulacji. Na wyjeździe z Piaseczna korek się ciągnie aż do ulicy Żeromskiego- zielone nas ulicy Asfaltowej świeci się co zdecydowanie za krótko ( kilkanaście sekund) i w efekcie korki się tworzą jak dawniej a na bocznych drogach pusto.

 2. Widzieliście to nowe skrzyżowanie?

  Naprawdę dobrze zaprojektowane.
  Piesi z Żabieńca mają teraz do przebiegnięcia spory kawałek po jezdni,
  lub rów z wodą do przepłynięcia.

  Myślę że długo pracowało nad tym wielu urzędników z wielu referatów w gminie Piaseczno – Zieleni, Sportu, Dróg, Zdrowia i Odwodnienia. Do tego jeszcze instytucje z powiatu, krajowe
  oraz sołectwo.

  Może pracy tych cichych bohaterów nie widać na codzień,
  ale w takich chwilach oddajmy im szacunek,
  bo to ludzie dobrej roboty.

 3. Strasznie nieprzemyślane skrzyżowanie. Nie ma przejść dla pieszych! Aby dostać się z przystanku Polna na ul. Polną (i odwrotnie z ul. Polnej na przystanek Mostowa) trzeba albo przejść przez skrzyżowanie bez oznaczeń przejścia dla pieszych (jest to legalne choć niebezpieczne: prawo mówi, że można przejść przez drogę prostopadle do niej, zachowując szczególną uwagę, gdy do przejścia jest co najmniej 100m). Można również przejść przez ul. Główną, która jest wąska i nie ma chodnika (jakieś 400m). Wydaje się to bardziej niebezpieczne i przejście w poprzek ul. Głównej. Gdzie jest głowa? Poziom projektującego za poziomie członków partii rządzącej!!! Do zmiany i do dorobienia przejść. Jest miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię