Zakończenie roku szkolnego. To nie był łatwy rok…

0

PIASECZNO Od środy do piątku w piaseczyńskich podstawówkach i przedszkolach odbywały się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego. – W związku z pandemią COVID-19 to był trudny rok dla wszystkich – podkreśla wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. – Dziękuję nauczycielom za zaangażowanie, a dzieciom i rodzicom za mobilizację i wytrwałość


Burmistrz Daniel Putkiewicz gratuluje angażu dyrektor szkoły w Chylicach Krystynie Jesionek

W gminie Piaseczno jest 10 szkół podstawowych i jeden zespół przedszkolno-szkolny, w których w ubiegłym roku uczyło się łącznie ponad 8 tysięcy dzieci. Wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak podkreśla, że to był wyjątkowy czas, związany z koniecznością hybrydowej lub zdalnej nauki.
Warunki panujące w szkołach cały czas się zmieniały – wyjaśnia. – Często pojawiały się absurdy, ale także strach i niepewność jutra (tylko w szkole w Chylicach dwóch nauczycieli zmarło na koronawirusa – przyp. red.). Mimo to zarówno nauczyciele, dzieci jak i rodzice włożyli w ten rok mnóstwo wysiłku i stanęli na wysokości zadania, za co bardzo im dziękuję.
Oczywiście gmina też starała się wspierać szkoły. Zakupiono m.in. 200 laptopów do zdalnego nauczania o wartości około 1 mln zł. 61 kolejnych zostało kupionych w ramach środków z rządowego programu Zdalna Szkoła+. Oprócz tego do placówek trafiły termometry oraz zamgławiacze. W piątek wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak odwiedziła wraz z burmistrzem Putkiewiczem szkołę w Chylicach oraz przedszkola nr 9 i 10. Wizytowali też szkołę w Gołkowie, która… tuż przed zakończeniem roku szkolnego została ewakuowana (pojawiła się informacja o ukrytym gazie bojowym).
Mimo że zaczęły się wakacje, wiele osób już zastanawia się, co czeka nas we wrześniu.
Na razie trudno to przewidzieć, myślę że mądrzejsi będziemy za jakieś półtora miesiąca – mówi Hanna Kułakowska-Michalak. – Być może znów czeka nas nauka hybrydowa...

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię