Zakończyli trudny, ale owocny rok

0

PIASECZNO W środę 1 czerwca w sali widowiskowej Centrum Edukacyjno-Multimedialnego odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Piasecznie


Wszystkich przybyłych powitała Joanna Samojlik, koordynatorka UTW w Piasecznie.
Cieszę się, że cały czas jest u państwa potrzeba przychodzenia tu, spotykania się i zdobywania wiedzy – powiedziała. – To nie był łatwy rok, ale myślę, że daliśmy radę.
Jak się okazało, niektórzy z seniorów byli z UTW od samego początku roku akademickiego, inni dołączyli zaledwie kilka tygodni temu. Łącznie udało się zorganizować 57 wykładów, prawie 30 spotkań siłowni pamięci (zajęć umysłowych dla seniorów rozwijających pamięć i refleks), bywać w kinie czy teatrze, odwiedzić muzeum Pałac Radziejowice czy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz wystawę Tamary Łempickiej w Lublinie.
Na spotkaniu nie zabrakło, między innymi, przedstawicieli lokalnych władz, na czele z burmistrzem Danielem Putkiewiczem i wiceburmistrz Hanną Kułakowską-Michalak.
Serdecznie gratuluję ukończenia kolejnego roku – zwrócił się do słuchaczy UTW Daniel Putkiewicz. – Cieszę się, że pomimo turbulencji covidowych udało się realizować spotkania. Mam nadzieję, że kolejny rok akademicki będzie już normalny i bez kryzysów. Apeluję o promowanie idei UTW także dla innych grup wiekowych, gdyż spotykanie się i wymiana poglądów, nawet jeśli się nie zgadzamy, jest bardzo ważna w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego.
Następnie wyróżniono EkoBabki – nieformalną grupę wolontariuszek, której celem są pro-ekologiczne działania na rzecz ochrony przyrody, dbałość o środowisko naturalne oraz wsparcie społeczne dla osób słabszych i wykluczonych, koncert zagrał duet Ojciec i Syn, a Joanna Samojlik wyraziła nadzieję, że przyszły rok pozwoli UTW w Piasecznie jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię