Zalane klasy i korytarz. Pechowa przerwa świąteczna w szkole w Uwielinach

0

PRAŻMÓW W czasie, kiedy w Szkole Podstawowej i Oddziałach Przedszkolnych nikogo nie było, doszło do awarii instalacji hydraulicznej. Dyrektor zapewnia jednak, że nie ma poważnych szkód i zdarzenie nie spowoduje zakłóceń w pracy placówki


To, że na pierwszym piętrze nowego skrzydła szkoły (oddanego do użytku na początku 2017 roku) sączy się woda, personel szkoły odkrył w piątkowy poranek.

– Nie wiemy dokładnie kiedy nastąpiła awaria, wody na podłogach nie było bardzo dużo – informuje Robert Radoński, dyrektor szkoły.

Zalało jednak sanitariaty, korytarz i klasy na pierwszym piętrze, zacieki pojawiły się na sufitach pomieszczeń na parterze. Na miejsce zostali wezwani strażacy – ochotnicy z Uwielin i Wągrodna, którzy pomogli usunąć nadmiar wody. Osuszanie budynku nadal trwa. W sprawie przyczyn awarii (czy zawinił człowiek, czy urządzenia) wypowie się ekspert. Budowlańcy jeszcze w poniedziałek mają zdecydować, czy korzystanie z zalanych pomieszczeń tuż po nowym roku będzie w pełni bezpieczne.

– Na szczęście meble w klasach nie uległy zniszczeniu. Wedle mojej obecnej oceny, wydarzenie nie spowoduje utrudnień w działaniu szkoły i oddziału przedszkolnego. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by dzieci mogły realizować zajęcia dydaktyczne – zapewnia dyrektor.

Robert Radoński miał już do czynienie z podobnym przypadkiem. Około półtora roku temu w nowym skrzydle również doszło do awarii instalacji hydraulicznej, jednak była ona poważniejszej niż obecna.

Fot. OSP Uwieliny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię