Zamieszanie z komitetem Tomasza Nowickiego. Radny przecina dywagacje i przeprasza sympatyków

6

KONSTANCIN-JEZIORNA W lutym najmłodszy konstanciński rajca zapowiedział, że nie będzie ponownie ubiegał się ani o fotel w radzie miejskiej, ani o stanowisko burmistrza. Jednak niedawno został zarejestrowany komitet wyborczy z jego nazwiskiem…


Tomasz Nowicki przyznaje w rozmowie z Piasecznonews.pl, że „to on jest sprawcą tego całego zamieszania”.

– Po oświadczeniu wydanym w lutym, pod wpływem różnych opinii płynących ze strony konstancińskich społeczników, zacząłem się zastanawiać, czy jednak nie kandydować w zbliżających się wyborach. Stąd w ostatniej chwili doszło do zarejestrowania komitetu z moim nazwiskiem w nazwie – przyznaje 26-latek. Jednak po kolejnym namyśle zrezygnował z ubiegania się o mandat radnego czy stanowisko burmistrza. Ostatecznie nie będzie też listy kandydatów z komitetu pod moi nazwiskiem – dodaje.

Tomasz Nowicki postanowił raz na zawsze przeciąć spekulacje na swój temat za pośrednictwem portalu społecznościowego.

– Dziękuję za okazane poparcie i zaufanie i jednocześnie przepraszam, że mogłem zawieść nadzieje pokładane we mnie przez wiele osób – oznajmił kilka dni temu.Nie zamierzam ubiegać się o stanowisko burmistrza ani o funkcję radnego. Przeszło 10-letnie działanie samorządowe było dla mnie wielkim doświadczeniem i lekcją prawdziwej samorządności. Jednak po zakończeniu studiów podjąłem decyzję, że czas na nowe wyzwania, niezwiązane na ten moment bezpośrednio z działalnością społeczną – przyznaje radny. – Bycie burmistrzem i pełnienie tej funkcji, jest bardzo odpowiedzialnym i czasochłonnym zadaniem. (…) Nie jestem gotowy na tę funkcję i uważam, że obecnie za wcześnie na tego typu wyzwania. Pojawienie się komitetu wyborczego z moim nazwiskiem mogło w mieszkańcach rozbudzić oczekiwania i nadzieje. Po 8- latach dostrzegam potrzeby zmian w naszej gminie, ale z pełną odpowiedzialnością podchodzę do tego typu wyzwań i wiem, że nie będę w stanie aktualnie im sprostać – uznał.

Jego deklaracja budzi nadal zaskoczenie, tym bardziej, że jak napisała Ewa Wojas Kacprowicz w komentarzach pod oświadczeniem Nowickiego: „Pojawienie się Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Nowickiego – z Inicjatywą zostało zainicjowane, założone i zarejestrowane z inicjatywy Pana Tomasza Nowickiego i za jego pisemną zgodą. Po zarejestrowaniu komitetu jednak Pan Tomasz zmienił zdanie i poinformował założycieli o chęci jego rozwiązania. Aktualnie Pan Tomasz jest na etapie zamykania komitetu, gdyż był jego inicjatorem. Nam pozostaje spróbować uszanować jego decyzję i podziękować za dotychczasową pracę na rzecz Konstancina-Jeziorny.”

6 KOMENTARZE

  1. Sławka znam od kilku lat i uważam, że jest człowiekiem o otwartym umyśle, który poglądy polityczne potrafi schować dla dobra mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię