Zamieszanie z quadem dla OSP Gassy

0

KONSTANCIN-JEZIORNA – Burmistrz odmówił strażakom z OSP Gassy 300 zł dofinansowania do zakupu quada – poinformował nas przed kilkoma dniami radny Krzysztof Bajkowski, który złożył w tej sprawie interpelację. Wygląda na to, że sprawa znajdzie jednak pozytywne zakończenie


Kilka dni temu radny Krzysztof Bajkowski złożył na ręce burmistrza interpelację z sprawie zakupu quada dla OSP Gassy. Podnosi w niej, że gmina odmówiła strażakom dofinansowania w wysokości 300 zł (1 proc. wartości sprzętu). Wkład gminy jest bowiem niezbędny, aby aplikować o środki z Funduszu Sprawiedliwości (30 tys. zł).
Nalegam na zmianę stanowiska i podjęcie stosownych działań w celu sfinalizowania tego zakupu – apeluje do burmistrza radny. Udało nam się porozmawiać na temat quada z wiceburmistrzem Dariuszem Zielińskim.
– Tu nie chodzi o pieniądze, tylko o kwestie formalno-prawne – przekonywał nas we wtorek burmistrz Zieliński. – Nie wiemy, gdzie wysłać wniosek, bo nigdzie nie ma ogłoszenia tego naboru oraz jego regulaminu. Musimy rozeznać się, jak skutecznie złożyć aplikację w tym zakresie.
Maciej Sadowski, naczelnik OSP Gassy przekonuje, że niedługo po naszej rozmowie z Dariuszem Zielińskim gmina przygotowała wniosek z prośbą o dofinansowanie.
– Wszystko jest na dobrej drodze – dodaje Maciej Sadowski. – Gmina przystąpiła do tego programu. Wierzę, że uda nam się uzyskać dofinansowanie i kupić quada.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię