Zamknięcie Energetycznej, autobusy pojadę objazdami

0

PIASECZNO Rozbudowa ulicy Energetycznej dobiega końca. W celu położenia ostatniej warstwy asfaltu konieczne jest jednodniowe zamknięcie ulicy dla ruchu.

Prace budowlane na ulicy Energetycznej są już na końcowym etapie. Od wtorku 12 lipca 2022 r. ruch pojazdów ponownie zostanie przełożony na południowa nitkę drogi, w celu położenia kolejnej warstwy nawierzchni na jezdni północnej. W piątek 15 lipca przebudowywany odcinek ulicy Energetycznej zostanie całkowicie wyłączony z ruchu w celu położenia ostatniej warstwy ścieralnej na północnej jezdni, rondzie przy ul. Rubinowej i wlocie na rondzie przy Designer Outlet. Autobusy linii L39 oraz 739 pojadą tego dnia trasa tymczasową – przez ulicę Okulickiego oraz Julianowską. Tak samo wyglądać będzie objazd dla pozostałych pojazdów.

W związku z kolejnym etapem przebudowy ulicy Energetycznej w Piasecznie, od dnia 12.07.2022 r. od około godziny 10:00 do odwołania ruch w obu kierunkach zostanie przełożony na docelową jezdnię południową. Wprowadzone zostaną następujące zmiany:

  • Przystanek GRANITOWA 51 zostanie przeniesiony w nową lokalizację – na nowo wybudowaną jezdnię południową (na pasie dzielącym obie jezdnie) przed skrzyżowaniem z ulicą Granitową
  • Przystanek GRANITOWA 52 zostanie przeniesiony w nową lokalizację – na nowo wybudowaną jezdnię południową za skrzyżowaniem z ulicą Granitową

Po wykonaniu ostatniej warstwy nawierzchni znikną „krawężniki” na ścieżce rowerowej, na które niekiedy zwracali uwagę rowerzyści (inwestycja nie była zakończona i po stronie północnej brakowało jeszcze dwóch warstw asfaltu). Kierowców czekają jeszcze krótkotrwałe przełożenia ruchu na czas wykonania oznakowania poziomego. Wykonawca będzie prowadził jeszcze prace wykończeniowe i porządkowe, ale droga będzie już przejezdna. Już niebawem mieszkańcy będą korzystać z dwóch pasów w każda stronę, chodnika i ścieżki rowerowej na nowej, poszerzonej drodze na odcinku od ronda Praw Kobiet do ronda przy Designer Outlet.

Źródło: piaseczno.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię