Zamknięcie skrzyżowania ul. Geodetów z ul. Julianowską

6

PIASECZNO Firma “Falbruk” powiadomiła, że od 24 lipca 2019 roku rozpoczyna budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Geodetów i ul. Julianowskiej, które znajduje się na granicy Piaseczna, Julianowa i Jóżefosławia. Zamknięcie tego skrzyżowania wymusza zmiany tras linii komunikacji publicznej 739 i L39.

Trasa linii 739 zostaje skrócona do obszaru nowo wybudowanego ronda przy szkole w Józefosławiu. L39 zamiast Julianowską, pojedzie ulicami Wilanowską i Energetyczną, gdzie zostaną uruchomione tymczasowe przystanki “Granitowa 01” i “Granitowa 02” dla obu kierunków przejazdu. Uzgodnione objazdy zamkniętego skrzyżowania dla transportu publicznego obrazuje mapa, którą umieściliśmy w nagłówku wiadomości.

Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu będzie obowiązywało około 6 tygodni.

 

 

Źródło: www.piaseczno.eu

6 KOMENTARZE

  1. Szanowni Państwo, mieszkańcy Jujanowskiej od strony cmentarza zostali całkowicie odcięci od dojazdu do Warszawy i Piaseczna. Po kontakcie z urzędem Pan nieuprzejmie mnie poinformował iż mam wspaniały dojazd do Warszawy z Przesmyckoego linia 724 uwaga!! przez Konstancin i Powsin. Prawda ze mamy wspaniały dojazd do tego autobus jeździ bardzo rzadko. Czyli mamy sytuacje jak w filmie jak wyjadę o 4 rano to dojadę przez Konstancin, Powsin, Wilanow po 15 przesiadkach na 9 na Okęcie. Brawo a wystarczyłoby otworzyć linie tymczasowa przez Okulickiego do Puławskiej i do PKP a potem by się każdy przesiadał w swoją stronę. Szanowny Pani z UG Piaseczno odpowiedzialny za transport gratuluje Panu niestety to za moje pieniądze Pan podejmuje takie decyzje. Proszę byście Państwo jako portal się ta sprawa zajęli.

  2. @Katarzyna – w pełni popieram. Wróciłem z wakacji i znowu ten sam cyrk: odcięcie nas od 739 i nic w zamian. Mieszkam na skraju Julianowa i Piaseczna i z okolic przystanku Strumykowa i Urbanistów nie ma żadnego połączenia. Z roku na rok są oddawane nowe bloki i domki. Nie wszyscy mają samochody, a, uprzedzając głupi komentarz o rowerach – ROWERAMI JEŹDZIĆ NIE BĘDĄ, bo nie będą pracować zapoceni, a w pracy nie ma prysznicu. Ja jeszcze dojdę ponad 3 km do obecnej pętli przy Kameralnej albo do Laminy na 709, ale moi schorowani sąsiedzi już nie. Poza tym nie może być tak, że na czas remontów tak się ustala trasy dla 739 i L39 , aby zadowoleni byli tylko mieszkańcy zachodniej części Józefosławia. Można było przecież podciągnąć L-39 od Chyliczkowskiej do początku Julianowskiej (z powrotem jak 710 przez obwodnicę) i dalej z Julianowskiej w Okulickiego i Puławską do Energetycznej… Potrzeba by dodać przystanki przy pętli 739 i przystanek w stronę Piaseczna (na przeciw CMENTARZ 03) oraz zwiększyć kursowanie eLki do 20 min. w szczycie. Zresztą tak, to nawet 739 mógłby jeździć od pętli przy cmentarzu. Zgodnie z ustawą, za komunikację w gminie odpowiada UMiG. Autobusy mogłyby jeździć – ale dla UMiG to za duży wysiłek, żeby dostrzec, że ponad 2 tysiące osób zostało odciętych od komunikacji, którą jeżdżą do pracy, do lekarzy, itp. Poza tym – ludzie mają wykupione bilety miesięczne. Proszę więc PT Redakcję o zajęcie się tą sprawą, bo to już kolejny taki raz (w ub. roku też tak było), jak mieszkańcy wokół południowej części Julianowskiej są lekceważeni.
    I na koniec: nie jestem przeciwko remontom, czy budowie ronda, tylko przeciwko wykluczeniu komunikacyjnemu.

  3. popieram przedmówców, dodam że na julianowskiej są firmy gdzie ludzie muszą dojechać do pracy!! dojście od puławskiej to jakiś żart.

  4. Oczywiście jak zwykle ZERO oznaczeń na drodze. Samochody dojeżdzają do ogrodzeń z zakazem ruchu i to cała informacja. Zero znaków informujących o drodze bez przejazdu. Żadnych tablic informacyjnych o objazdach. To jakaś kpina. Każde prece drogowe wyglądają tak samo. Zero oznakowania, zero informacji. Odpowiedzalni za nadzór nad pracami remontowymi powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za CAŁKOWITY BRAK NADZORU NAD ORGANIZACJĄ RUCHU!!!!! Jak można dopuszczać (celowo uzywam tej formy bo tak się dzieje zawsze, a nie tylko w tym pzypadku) do takich sytuacji. Na największych wsiach zorganizowane jest to lepiej niż w powiecie piaseczyńskim, który posiada nieporównywalnie większe dochody.
    To jest totalna kpina z mieszkańców i kierowców poruszajacych się tymi drogami. Redakcja zdecydowanie powinna zająć się sprawą zaniedbania obowiązków słuzbowych przez pracowników. To nie pierwszy tak źle przeprowadzony remont.

  5. Szanowni Państwo, niestety redakcja milczy. Może boi się narazić włodarza naszego miasta? Proszę ponownie o zajęcie się tematem interwencje w urzędzie oraz relacje z tej ingerencji w mediach łun odpisanie mam czytelnikom jakie jest Państwa stanowisko w tej sprawie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię