Zamknięto pierwszą szkołę. Czy będą kolejne?

9

LESZNOWOLA Czwarta fala pandemii koronawirusa daje znać o sobie. Przybywa zachorowań, niestety także w szkołach. Najtrudniejsze sytuacja jest w podstawówce w Mrokowie, która od środy jest zamknięta. Dzieci z klas I-VIII do końca przyszłego tygodnia mają być na zdalnym nauczaniu


A już wydawało się, że zdalna nauka do nas nie wróci. Mówiło się wprawdzie o systemie hybrydowym, ale nie o całkowitym zamykaniu szkół. Tymczasem w szkole w Mrokowie sytuacja była na tyle poważna, że organ prowadzący w porozumieniu z sanepidem zdecydował się zamknąć placówkę. W wydanym z tej okazji komunikacie poinformowano, że przyczyną są zachorowania na COVID-19 wśród uczniów i nauczycieli. Od piątku 8 października z uwagi na chorobę wychowawcy na zdalnym nauczaniu była klasa 3b. Potem zakażenie koronawirusem zdiagnozowano jeszcze u sześciu innych nauczycieli (kilku kolejnych czekało na wynik testu). Szkoła liczy, że zawieszenie zajęć na 10 dni spowoduje przerwanie rozszerzającej się fali zakażeń. Nauka zdalna ma odbywać się na zasadach, które obowiązywały wcześniej. Na razie w szkole normalnie działają tylko oddziały przedszkolne.
– W piątek wieczorem odbędzie się ozonowanie pomieszczeń w naszej szkole – poinformowała nas wicedyrektor Maria Borucińska. – Wierzymy, że po tej przymusowej przerwie sytuacja się poprawi i będziemy mogli wrócić do nauki stacjonarnej.

TW

9 KOMENTARZE

  1. Skąd ta 4. fala? Na wykresach widać że w Polsce były DWIE: od 10 września 2020 do 15 czerwca 2021. Teraz ludzie zaczynają posmarkiwać jak co roku. A jak sie w teście PCR ustawi dużą ilość cykli, to każdy ma kowida:)

    • Dziadostwo czyli katarek i kaszelek? Masz rację, to dziadostwo, ale było co roku… Rzeczywiście, jeśli się z nikim nie spotkasz, to większa szansa, że będziesz zdrów… Jednak teraz, czy 30 lat temu – nie ma znaczenia. Jesień zawsze była okresem grypowym. Chcesz, to się izoluj, nikt Ci nie broni i bronić nie będzie, ale nie wolno narzucać innym izolacji – Co zrobisz ze sobą – Twoja sprawa, jesteś wolnym człowiekiem, jak inni. Szczepiłeś się? Je zauważyłam, że ta szczepionka dziwnie działa na psychikę – Ludzie szczepią się, bo się boją, a zaszczepieni boją się jeszcze bardziej… Tak to widzę 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię