Zapadł wyrok dla oprawczyń psa!

19

GÓRA KALWARIA W Sądzie Rejonowym w Piasecznie zapadł wyrok w sprawie Janiny i Ingi H. z Góry Kalwarii. Rok temu matka z córką w bestialski sposób próbowały zabić psa. 


Obie kobiety dostały zostały skazane na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata.  Inga H. ma zapłacić tysiąc złotych nawiązki na cel związany z ochroną zwierząt, a jej matka 3 tys. złotych. Kobiety nie będą mogłyby posiadać zwierząt przez najbliższe trzy lata oraz pokryją koszty postępowania sądowego. Wyrok ma też zostać podany do publicznej wiadomości poprzez wzmiankę w gazecie Przegląd Piaseczyński.
– W ocenie sądu zachowanie oskarżonych było karygodne – powiedziała sędzia Joanna Trębicka. – Zrodzenie się pomysłu na pozbycie się psa w taki sposób powinno być karane. Są za okoliczność łagodzącą sąd uznał, że obie kobiety były niekarane i wyraziły skruchę.
Wyrok nie jest prawomocny.

Adam Braciszewski/fot. Animal Rescue Polska

czytaj więcej:

19 KOMENTARZE

 1. ?! Tylko rok ?! Skoro to próba zabójstwa powinny dostać 25 lat ! Nieważne, czy dokonane na zwierzęciu czy człowieku !
  Zabójstwo to zabójstwo !

  • Aneta też jestem zbulwersowana takim niskim wyrokiem , mam nadzieję , że taki wyrok będzie zaskarżony
   i te wstrętne babsztyle poniosą karę i będą siedziały za kratami .

 2. Wyrok jest za mały dla tak bestialskiego czynu, 3 lata pozbawienia wolności za kratami i wyższa grzywna na rzecz Fundacji która zajęła się pieskiem. Jestem zbulwersowana takim niskim wyrokiem. Pani Sędzia więcej empatii dla zwierząt, one nie umieją się bronić, a ludzie nie mają prawa ich krxywdzic, jeśli będą takie małe kary za znęcanie się nad zwierzętami to tacy jak te dwie baby będą nadal bezkarni.jestem zbulwersowana takim niskim wyrokiem, jest bezduszna i chyba nie lubi Pani zwierząt, Wsyd.

  • Tak , piesek ma kochających ludzi i super domek , najlepszy na świecie i psa rezydenta , który bardzo opiekuję się skrzywdzonym pieskiem

  • A czym człowiek jest lepszy od zwierzęcia odpowiedz, no dlaczego jest lepszy, bo co pytam, kto mu dał praw niszczyć druga istotę. NIKT nie ma prawa krzywdzić innego stworzenia , znęcać się na nim , to właśnie człowiek ma pomagać i opiekować się zwierzętami one też czują , cierpią .Ludzie muszą wiedzieć , że nie są sami na ziemi i wszystko co żyje też do niej należy nie tylko człowiek się liczy , to człowiek jest najgorszym śmieciarzem na ziemi to on niszczy przyrodę i życie innych stworzeń .

  • Też powinien być , szczury powinny być tępione w sposób humanitarny, a nie zabijane jak popadnie , nikt nie dał ci prawa do zabijania, bo wszyscy chcą żyć , pies , kot krowa koń i inne zwierzęta, a człowiek ma nimi się opiekować , pomagać , leczyć , bo one też czuja, ból , strach , radość . Dlatego człowieku więcej empatii dla wszystkich żywych istot na ziemi i będzie lepiej nam się żyło wszystkim.A i jeszcze jedno uczmy swoje dzieci empatii dla zwierząt a wyrosną z nich fajni ludzie ale trzeba zacząc od domu rodzinnego , bo tu wszystko się zaczyna i to apel do młodych ludzi , bo to oni bęą jescze długo żyli na tej Planecie , więc kochani do dzieła.

   • nie ma czegoś takiego jak “empatia dla zwierząt”. Termin empatia dotyczy tylko i jedynie LUDZI. Pies, krowa, koń, szczur i inne nawet nie mają świadomości swojego istnienia. To, że odczuwają, to jedynie reakcja nerwowo-hormonalna. I to nie są realne emocje, takie jak przeżywają ludzie. Nie szerz marksistowskiego pojęcia świata, bo robisz tym szkodę i sobie i zwierzętom.

    • spadaj głupcze nie masz bladego pojęcia o zwierzętach i mam nadzieję ,że ich nie posiadasz idioto, szkoda tylko ,że tacy głupcy chodzą po tej ziemi i dlatego świat jest taki jaki jest . podli ludzie go niszczą , przyrodę ,zwierzęta .A ich dzieci wyrastają na pasożytów , egoistów , bez poszanowania drugiej istoty bo przykład idzie od tatulka lub mamuśki.

 3. Halo, halo.. kraj katolicki, przykazanie 5 brzmi “nie zabijaj”, czy tam w nawiasie jest dopisane ludzi? Ten pies też chce żyć i za próbę odebrania tego życia wyrok w zawieszeniu.. rok, 3 lat.. sąd powinen się spalić ze wstydu.. hańba.. mam nadzieje, że będzie złożone odwołanie, żeby Panie troszkę dłużęj sobie odpoczęły od trudów swojego niepotrzebnego życia..

 4. NIKT nie ma prawa nikomu odbierać życia i nie ważne ,czyt to szczur, czy kot , czy pies .Wyrok jest wielką porażką , a zwierzęta powinny być otoczone przez nas ludzi opieką , a nie mordowane, topione , okładane , kopane itp. i każdy kto to robi powinien być ukarany najwyższym wyrokiem , w tym wypadku wyrok jest wielka kompromitacją Naszego Sądownictwa.Zwierzęta nie mogą się bronić , więc to zadanie dla nas ludzi i zadanie dla Sędziów, żeby odstraszyć ludzi od znęcania się nad zwierzętami i dopóki Sędziowie będą pobłażliwie patrzeć na takich zwyrodnialców, to tym samym dają przyzwolenie na takie traktowanie zwierząt , tym bardziej ,że sprawczynie były im podane na tacy.Zrobiły to świadomie, chęcią pozbycia się psa , mogły go oddać do schroniska lub do innych Organizacji Prozwierzęcych. A kara pieniężna 4000 tys. zł jest też śmieszna , ile kosztowało leczenie pieska i doprowadzenie go do takiego stanu w jakim jest teraz , jak można zasądzić 4000 tys.y. zł i 1 rok w zawieszeniu na 3 lata .Mam nadzieję , że będzie odwołanie i inny Sędzia bardziej empatyczny dla zwierząt wyda inny wyższy wyrok.

 5. hej :sefrg , aefe, ykes , ygi co to za dziwolągi ukrywają się pod tak idiotycznymi nikami, nie macie odwagi pisać podając imię , tylko te idiotyczne niki i już wiadomo z kim się ma do czynienia ,haha.
  Ps. więcej empatii dla zwierząt bo to też żywe istoty i należy im się poszanowanie , miłość i opieka z naszej strony ludzi.
  A swoja drogą to dobrze , że jesteście w mniejszości , na całe szczęście jest więcej ludzi szanujących zwierzęta i pomagający nim niż was bezmózgowce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię