Zaparkował przed sklepem i… zapłacił 150 zł mandatu

6

PIASECZNO W ubiegły czwartek wieczorem pan Piotr zostawił na chwilę samochód przed sklepem Stokrotka przy rondzie Tadeusza Mazowieckiego, aby kupić papierosy. Gdy po kilkunastu minutach wrócił do auta zauważył zatknięty za szybę mandat


– Myślałem, że mandaty za złe parkowanie może wypisywać na terenie miasta tylko policja i straż miejska – dziwi się nasz czytelnik. – Kiedy potem się rozejrzałem zauważyłem, że to prywatny parking, obsługiwany przez jakąś firmę z Bielska-Białej. Na mandacie nie było do niej żadnego kontaktu. Chciałem zadzwonić i wytłumaczyć się, że robiłem zakupy w Stokrotce, do której pewnie należy parking. Mam nawet paragon… Niestety, nie było takiej możliwości. Poszedłem więc i potulnie uregulowałem należność.
Pan Piotr przestrzega innych przed korzystaniem z tego parkingu bez pobrania biletu (pierwszych 45 minut parkowania jest za darmo). Tymczasem na terenie miasta jest więcej takich miejsc. W ostatnim czasie płatne parkingi, które mają wymusić ruch samochodów, powstały chociażby przed kilkoma sklepami sieci Biedronka oraz przed Lidlem przy ulicy Okulickiego.

TW

6 KOMENTARZE

 1. nie tylko on jeden, wjeżdżając na parking podziemny nie ma jak pobrać biletu, moim zdaniem jest to celowe wyłudzania pieniędzy, we mnie stracili klientkę…

 2. Ciekawe z kim z władz się dzielą. Z jakiego tytułu firma z Bielska Białej zarządza parkingami w Piasecznie. Nie zdziwiła bym się gdyby współudziałowcem był ktoś powiązany z gminą.

 3. UWAGA!!!! Jeśli robił Pan zakupy w tym sklepie i nie pobrał Pan biletu!!! Jednak, posiada Pan paragon zakupowy z tego sklepu, na którym jest data i godzina zakupów.
  Można zrobić skan tego paragonu i wysłać mailem do firmy obsługującej dany parking!
  Po takim ruchu, oni anulują Pana mandat!
  Mam to sprawdzone! Notoryczna akcja na WWA przy sklepach… stanie człowiek na chwile i już mandat więc szybko do sklepu po TIKTAKI i już po mandacie:) z paragonem ciach skanem i Gytara:)

  NIE MA ZA CO:)

 4. A teraz postawcie się w roli właściciela sklepu. Notorycznie parkują Ci ludzie nie robiący zakupów (przykład Biedra koło Pawiej). Tylko takie rozwiązania mają rację!!!

  a co do lokalizacji firmy, że niby z Bielska Białej, to proponuję samemu otworzyć taki interes i złożyć konkurencyjna ofertę. Ktoś chętny?????

  Ciszszszaaaa…

 5. Ja również otrzymałem mandat.
  Wysłałem skan rachunku i wezwania i prośbę o anulowanie i została odrzucona.
  Co do roli właściciela, teren tego parkingu jest bardzo duży, nigdy nie ma tam problemu ze znalezieniem miejsca, za to lubiłem robić tam zakupy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię