PIASECZNO Jutro radni miejscy będą głosować w sprawie podjęcia uchwały, która ma wprowadzić w Piasecznie strefę płatnego parkowania.

W strefie płatnego parkowania mają znaleźć się miejsca postojowe wzdłuż ul. Rynkowej, od Placu Piłsudskiego do ul. Zgoda. Zapłacimy też za parkowanie przy ul. Tadeusza Kościuszki, od Placu Piłsudskiego aż do ul. Wschodniej a także przed urzędem miasta pomiędzy ul. Kościuszki a Sierakowskiego. Na samej Sierakowskiego płatne mają być miejsca postojowe przylegające do skweru Kisiela.

Jakie opłaty nas czekają?

Według projektu uchwały za parkowanie zapłacimy w godzinach 8-18. Pierwsze pół godziny parkowania ma być bezpłatne, za pierwszą godzinę zapłacimy już 2,50 zł, za drugą 3,00 zł, za trzecią 3,50 zł, a za czwartą i każdą kolejną 2,50 złotych. Dopuszcza się naliczanie opłat za odcinki czasowe inne niż pełne godziny, przy czym minimalna opłata ma wynosić 1 zł. Dla mieszkańców strefy przewidziano opłatę abonamentową, z góry za okres 12 miesięcy w wysokości 120 złotych. Będzie można też uiścić miesięczną opłatę abonamentową bez zastrzeżenia stanowiska parkingowego za 300 złotych.

CZYTAJ TAKŻE:  Uwaga! Nie parkuj dziś na Fabrycznej.

Parkowanie dla najbogatszych

Projekt uchwały przewiduje także opłatę zryczałtowaną na prawach wyłączności na zastrzeżonych miejscach postojowych (koperta) wyznaczonych w strefie płatnego parkowania. Za 10 godzin w czasie funkcjonowania strefy płatnego parkowania w dni robocze od poniedziałku do piątku zapłacimy 500 zł za stanowisko. Za parkowanie w dni robocze przez 24 godziny na dobę – 900 zł miesięcznie.

Miało być więcej parkingów, będą opłaty?

Wyznaczenie strefy płatnego parkowania ma za zadanie zwiększyć rotację parkujących samochodów. Czy pobieranie opłat spowoduje, że w mieście będzie łatwiej zaparkować? Trudno w to uwierzyć skoro samochodów wciąż przybywa, a miasto nie inwestuje w nowe parkingi. Do niedawna mówiła się o kilku wielopoziomowych parkingach, które stworzyłyby kierowcom alternatywę. Dziś okazuje się, że za nieliczne miejsca postojowe oferowane przez miasto będzie trzeba płacić. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie podczas jutrzejszej sesji radny miejskiej.

CZYTAJ TAKŻE:  Uwaga! Nie parkuj dziś na Fabrycznej.

Adam Braciszewski

1 KOMENTARZ

  1. Najwyzszy juz czas na zmiane durnej wladzy od lat nikt tak malo nie zrobil dla piaseczna smutek zal i zaniedbania. Kumoterstwo pelna geba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię