Zaproszenie do świata baśni

0

Wróżki Smużki, Bulwiaki, Mordole, Krasnoludy spotkasz tylko w Magicznych Ogrodach. Czekają tam na Ciebie!


Magiczne Ogrody Janowiec to jedyny w Polsce rodzinny park tematyczny, zbudowany na podstawie autorskiej baśni. Leży w pobliżu malowniczego Kazimierza i Janowca, nad którym unosi się jeden z największych zamków dawnej Polski. Na 18 hektarach rośnie tu milion kwiatów, krzewów i drzew. Wśród nich absolutnie wyjątkowe tulipany. Oprócz tulipanów, które kwitną mniej więcej do połowy maja, czarują tu piwonie, róże Kordesa, budleje, lawenda, hortensje czy fiołki. Rosną tu też rośliny miododajne, jak budleje czy perowskia łobodolistna. Podczas spaceru można się natknąć na pergole.
W gorące dni można orzeźwić się w strumykach, zrelaksować przy szumiących wodospadach. Z oddali kuszą drewniane mostki, punkty widokowe i plaża.
Najmłodsi goście mnóstwo radości mają z korzystania z unikalnych atrakcji, które czekają na nich w baśniowych krainach.
Kiedy spaceruje się wśród pięknych kwiatów i czuje ich zapach, można zbliżyć się do tajemnicy tego miejsca, poczuć, że to baśń nas wciąga.

Unikalna baśń

Jedną z większych zalet każdej baśni jest to, że wszystko może się w niej zdarzyć. Ogranicza ją tylko wyobraźnia autora. Baśń Magicznych Ogrodów niczym nie różni się w tej sprawie. Kiedy przechadzamy się po parkowych alejach, trafiamy na niezwykłe, unikalne stworzenia czy budowle. Ich istnienie zawdzięczamy baśni. Pierwszego spotykamy Skrzata Kronikarza, którego siedziba znajduje się w wielkim drzewie. Wita on gości i śpiewa dla nich piosenkę.


Drzewa to ważna część Ogrodów z kilku powodów. Symbolizują mądrość życiową, którą posiadają tajemniczo mruczące i mrugające oczami Drzewce… Drzewa to schronienie i trwałość. Drzewa to wysokość. Stąd nasze wyzwanie dla Was – Mosty w koronach Drzew!
Koło stawu z tratwami wznosi się wzgórze, które tak naprawdę jest skamieniałą postacią założyciela Magicznych Ogrodów, Zorana, zaklętego w smoczej postaci. Jeśli uważnie przyjrzeć się wzgórzu, dostrzeże się zarys ogona, łap i smoczego pyska zatopionych wśród bujnej roślinności.
Nieopodal, na zielonej łące rosną olbrzymie marchewki. Wyrastają z ziemi prosto do nieba. Przy nich każdy czuje się niezbyt wysoki. Tak wyjątkowe warzywa przyciągają wyjątkowych gości – wielkie króliki!
To tylko część atrakcji, które oferują Magiczne Ogrody. Cały dzień może nie wystarczyć, żeby poznać je wszystkie. Unikalność tego miejsca sprawiła, że Katarzyna Węgrzyn, autorka przewodnika „Gdzie w Polsce na weekend” uznała, że janowiecki park jest najlepszym obiektem dla rodzin z małymi dziećmi w Polsce.

Święto Smoczych Jeźdźców

Magiczne Ogrody są już czynne dla swoich gości codziennie. Od poniedziałku do niedzieli zapraszają od 10:00 do 19:00. Codziennie na terenie parku można spotkać Czarodzieja, Bulwiaki, Wróżki Smużki, Krasnoludy i oczywiście Mordole.
W najbliższy weekend 30 i 31lipca szykuje się atrakcja dla miłośników koni. Wystąpią jeźdźcy ApolinarskiGroup. Będzie można także podziwiać niezwykły Fire Show Marcina Ex Styczyńskiego.

www.magiczneogrody.com

www.facebook.com/magiczneogrodyjanowiec

www.instagram.com/magiczne_ogrody

https://pl.wikipedia.org/wiki/Magiczne_Ogrody

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię