Zapytaliśmy kiedy powiat wyremontuje ostatni odcinek ulicy Postępu

0

LESZNOWOLA Wszystko wskazuje na to, że już w tym roku rozpocznie się przebudowa pierwszego odcinka ulicy Postępu, od Żwirowej w Bobrowcu do drogi 721. Tymczasem w równie opłakanym stanie jest także ostatnia część powiatówki, od ulicy Karczunkowskiej do Raszyńskiej


Przez Zgorzałę nie da się już normalnie przejechać – alarmuje pan Marek, jeden z naszych czytelników. – Dziury, progi spowalniające i kolejne wyrwy. Dużo mówi się o fatalnym stanie Postępu od Tolka do Bobrowca, ale o odcinku sąsiadującym z Warszawą nikt już nie pamięta…
W tym roku powiat piaseczyński rozpocznie prawdopodobnie modernizację Postępu od ul. Żwirowej w kierunku drogi 721. Wzdłuż ulicy ma powstać ciąg pieszo-rowerowy, a na skrzyżowaniu z Leśną nowe rondo (jest już gotowy jego projekt). Droga zyska też oczywiście nową nawierzchnię. Osobną inwestycją jest przebudowa skrzyżowania z drogą 721, która zależy jednak od porozumienia z MZDW.
Także w tym roku ma powstać projekt przebudowy kolejnego odcinka ruchliwej powiatówki. Chodzi o wjazd na drogę serwisową S7, wybudowanie ronda na skrzyżowaniu z ulicą Krasickiego oraz uzupełnienie projektu S7 o chodniki i przebudowę jezdni. A co z odcinkiem od Krasickiego w stronę Warszawy?
– Wykonamy tam nakładkę pod koniec budowy S7 – zapewnia starosta Ksawery Gut. Biorąc jednak pod uwagę postępy w budowie ekspresówki wszystko wskazuje na to, że będzie to dopiero w przyszłym roku.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię