Zarzuty dla dwóch młodych osób. 16-letnia Kornelia została zamordowana, a jej ciało ukryto w lesie

28

KONSTANCIN-JEZIORNA Policjanci zatrzymali dwoje podejrzanych o zabójstwo 16-letniej Kornelii K., której zwłoki w niedzielę znaleziono w lesie w okolicach Konstancina. – Dziewczyna zmarła na skutek strzałów z broni pneumatycznej i przyduszenia – informuje PAP prok. Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak poinformowała prokurator Mirosława Chyr, funkcjonariusze Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji zatrzymali dwoje sprawców zabójstwa 16-letniej Kornelii K., której zwłoki znaleziono 26 kwietnia na terenie Rezerwatu Przyrody Łęgi Oborskie, nieopodal zbiegu ul. Literatów i Mickiewicza.

Według ustaleń śledczych, do zabójstwa doszło 11 lutego. – Pokrzywdzona zmarła na skutek strzałów z broni pneumatycznej i przyduszenia – podaje prokurator.

Zatrzymany 25-letni Patryk B. wczoraj w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie usłyszał zarzut zabójstwa Kornelii K. wspólnie i w porozumieniu z ustaloną osobą nieletnią Martyną S. – informuje prokuratura. – Patryk B. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec Patryka B. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. W stosunku do Martyny S. sąd (Wydział Rodzinny i Nieletnich) zastosował środek w postaci umieszczenia w schronisku dla nieletnich na okres trzech miesięcy. Sąd przekazał sprawę nieletniej na wniosek prokuratora do dalszego prowadzenia prokuraturze. Sąd podzielił stanowisko prokuratora, że istnieją podstawy pociągnięcia nieletniej do odpowiedzialności na zasadach określonych w Kodeksie karnym.

AB

28 KOMENTARZE

 1. Niech zostanie osądzona jak dorosła, niech spędzi resztę życia w więziennej celi, to i tak za mała kara dla nich za to co zrobili

 2. Zabili dziecko, rodzice też przeszli piekło przez te wszystkie dni kiedy nie było znaku życia ich dziecka, a oni (sprawcy) chodzili w te wszystkie dni po ulicach bez żadnego zmartwienia i tylko taki wyrok dostali?
  Porażka!!!

 3. Czyn świadczy o ogromnej demoralizacji młodzieży. Nie dość,że zamordowali koleżankę strzelając do niej,to jeszcze duszno ją. Wyraźnie chcąc pozbawić życia. Będąc jeszcze dziećmi nie zdają sobie sprawy z wyrządzonych czynów? Liczą,że są bezkarni? Powinna być sądzeni,jak dorośli.

   • Oczywiście zamknąć wszystkich całą rodzinę! Muszę poczytać skąd dokładnie są Ci ludzie bo strach się bać skoro są na wolności A to rodzice są temu winni oni na pewno tresowali ich przez lata na rasowych morderców.Tak trzeba zamknąć się w domu i nie wychodzić do puki ich wszystkich nie złapią A kto wie jaka to dużą rodzina!

 4. Jaka kara śmierci ?
  Przecież to jest najlżejsza kara z mozliwych, więzienie to samo bo trzeba na takich śmieci płacić.

  Powinny być przymusowe prace dla takich ścierw od rana do nocy w kamieniołomie, wpierdol codziennie, suchy chleb i woda z kałuży. Niech sobie sami odbiorą życie, jak nie mieli skrupułów pozbawić drugiego człowieka.

  Wieczne zapomnienie dla nich i wszystkiego najgorszego

 5. Moja córka chodziła z nimi do szkoły dwa lata temu . Już wtedy były problemy duże jak na ten wiek papierosy trawka alkohol . Zgłaszałam kilka krotnie … chciałam iść na policję ale P.pedagog mi odradzała na dobro mojego dziecka . Niestety tak to musiało się skończyć . Rodzice udają ze nic nie widzą , albo już porostu nie maja wpływu . Taka bezradność . Pilnujcie dzieci nie pozwalacie włóczyć się po nocach !!!

 6. Kara śmierci dla tych śmieci i tak niczym się nie przysłużą społeczeństwu nigdy,a będą jedli za kasę podatników,zabić tylko powoli niech długo cierpią !!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię