LESZNOWOLA Policjanci z komisariatu w Lesznowoli przedstawili zarzut oszustwa dwóm właścicielom komisu samochodowego. Z zebranych materiałów wynika, że oferowany przez nich ford miał „przekręcony” licznik o bagatela…. 130 tysięcy kilometrów.


Sprawa ta miała początek jeszcze w ubiegłym roku, gdy jedna ze stacji telewizyjnych zajmujących się tematami motoryzacyjnymi, zwróciła się do lesznowolskich policjantów o pomoc.
W trakcie programu, realizowanego w jednym z auto- komisów na terenie naszego powiatu, członkowie ekipy telewizyjnej natknęli się na samochód, który w ich ocenie mógł mieć cofnięty licznik. Z oferty komisu wynikało, że ford wyprodukowany w 2014 roku przejechał 99 tysięcy kilometrów.

Policjanci z Lesznowoli zabezpieczyli dostępną w komisie dokumentację, ale również podążyli tropem do jednego z miast na wschodzie Francji , gdzie wykonywany był przegląd tego pojazdu. Okazało się, że samochód już w 2015 roku miał przejechane 140 tysięcy kilometrów.

W ostatni czwartek w komisariacie policji w Lesznowoli 37 i 31- letni właściciele auto-komisu usłyszeli zarzut oszustwa. Zebrane materiały dowodowe zostaną przekazana do sądu. Mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię