Zarzuty i wniosek o areszt dla wójt Lesznowoli! Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności

16

LESZNOWOLA Wczoraj CBA zatrzymało wójta Lesznowoli. Dziś prokuratura przedstawiła jej sześć zarzutów popełniania przestępstw. – Zarzucane podejrzanej przestępstwa zagrożone są karami 10 lat pozbawienia – informuje Prokuratura Okręgowa

Zatrzymana wójt została doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.  Dziś prokurator przedstawił jej 6 zarzutów popełniania przestępstw, w tym karalnej niegospodarności i wyrządzenia zarządzanej przez nią gminie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach (ponad 1,3 mln zł ) oraz przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych przez podmioty na rzecz, których wydawano niekorzystne z punktu widzenia interesów gminy decyzje podatkowe.
W tym ostatnim przypadku zarzuty dotyczą wydania kilkunastu niezasadnych decyzji o umorzeniu zaległości podatkowych na łączną kwotę ponad 2,5 mln zł na rzecz spółek działających na terenie gminy. Podejrzana nie przyznała się do stawianych jej zarzutów, złożyła krótkie wyjaśniania i odmówiła odpowiedzi na pytania prokuratora.
Po zakończeniu czynności procesowych prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Posiedzenie sądu odbędzie się jutro.

AB

16 KOMENTARZE

 1. Tyle lat najlepiej zarządzana gmina przez kobietę, a teraz nagle CBA? Ktoś widzę ma chęć przejąć wpływy z super rozwijającej się gminy. Oj nie chcemy tu Pisu, niech nawet nie myślą że im się to uda

 2. No nie wiem, ale teoria rzekomej PISowskiej zemsty jednak słabo się broni. Tak można tłumaczyć każde zatrzymanie, a tu nowe fakty wychodzą jeden po drugim i nie jestem pewien czy nasza pani exwójt była taka święta.

 3. Wójt bez twarzy i nazwiska? Co za gazeta…Napisali by ,że Batycka-to do rany przyłóż,dusza człowiek…-że na waciki to tylko starczyło albo przynajmnie pocałujta w D4 wójta.Czyli jakieś wsparcie by napisały,nie? A uny opaske na oczy i zapomnieli nazwiska już na drugi dzień…

 4. Jedna z najbogatszych gmin mazowsza No to się chyba jej trochę premii należało.

  Może jeszcze jakaś kamienica się znajdzie oddana po znajomości.

  Jakoś ludzie ja wybierali przez tyle lat to krzywda im się nie działa.

 5. Kobietę znam osobiście, dla siebie nie wzięła złotówki. Nie dogadala się z lokalnym PIS to ja niszczą. Politycznie Lesznowola jest potrzebna do jesiennych wyborów. Szkoda kobiety. Machina Pisowska zamiata niewygodnych czystych jak łza ludz.

 6. Taaaa na Nowogródzkiej już wyrok zapadł…… Ludzie zacznijcie myśleć zanim zaczniecie pisać o państwie PiS, nadzorze CBA przez radnego….. Jesteście chorzy z nienawiści i naiwni…

 7. Cały czas rozmawiamy o zarzutach postawionych p. Batyckiej? Czy o jakiś bliżej nieokreślonych politycznych konotacjach? Snucie wywodów na temat układów i politycznych zależności mija się z celem w sytuacji, gdy p. Batycka ma postawionych 6 zarzutów, z czego już 3 są ujawnione. Wszystkim oszołomionym politycznymi teoriami spiskowymi radziłbym skupić się na faktach. Dlaczego do dziś pomimo sądowych nakazów UG Lesznowola nie ujawnił do publicznego wglądu dokumentów dotyczących umarzania długów? Dlaczego nie ujawniono dokumentów dot. dzierżawy KPGO Mysiadło? Co się stanie (a tak się stanie) gdy gmina Lesznowola utraci wpływy z tytułu dzierżawy tych terenów (140 mln. zł)? Ludzie, przestańcie chrzanić tylko zacznijcie wyciągać proste empiryczne wnioski. Tak wspaniale jesteśmy zarządzani przez te lata, że grozi nam finansowa katastrofa! Albo zarząd komisaryczny, albo likwidacja gminy i wchłonięcie przez Piaseczno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię