Zasil szeregi wolontariuszy!

0

LESZNOWOLA Wolontariusze działający przy parafii w Magdalence poszukują nowych osób, chcących włączyć się w pracę na rzecz lokalnej społeczności


Wolontariat Parafialny Magdalenka, do czasu ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży, był raczej nieformalną grupą, która spotykała się przy okazji konkretnych wydarzeń. Potem jednak wszystko się zmieniło. – Na trzy miesiące przed ŚDM dowiedzieliśmy się, że do naszej parafii przyjedzie 230-osobowa grupa młodzieży z Hiszpanii, Wenezueli i Portoryko – mówi Klaudia Gawrych. – Zaczęliśmy intensywne przygotowania, szkoliliśmy hiszpański, poznawaliśmy kulturę krajów naszych gości.

Po dniach młodzieży aktywność wolontariuszy nie ustała i już planują kolejne działania. Chcą zorganizować opiekę dla osób starszych: odwiedzać ich w domach, rozmawiać, robić zakupy. – W parafii mamy też sporo książek, które dostaliśmy od ludzi. Planujemy otworzyć bibliotekę i je skatalogować, dlatego szukamy osób, które mogłyby się tym zająć – mówi Maja Bobrowska.

Innym pomysłem jest pomoc w nauce dzieciom z uboższych rodzin. Grupa zamierza wspólnie z nimi odrabiać lekcje oraz nieodpłatnie prowadzić korepetycje. Liczba wolontariuszy cały czas się zmienia, niektórzy rezygnują, ale w ich miejsce przychodzą nowi. Opiekunem grupy jest ksiądz Łukasz i to do niego mogą zgłaszać się wszyscy chętni.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię