Zasłużona dla Zalesia skończyła 100 lat!

0

PIASECZNO W dniu 11 maja Krystyna Gontarczyk – absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i mieszkanka Zalesia Dolnego skończyła 100 lat

Krystyna Gontarczyk przez lata chętnie angażowała się w życie swojej lokalnej społeczności. Kiedy na początku lat dziewięćdziesiątych Ewa Krauze reaktywowała działalność Towarzystwa Przyjaciół Zalesia Dolnego, została jednym z członków założycieli.
Do niedawna czynnie uczestniczyła we wszystkich akcjach i programach Towarzystwa, wspierając je swoją wiedzą i mądrością życiową.
Krystyna Gontarczyk angażowała się również w liczne prace inwentaryzacyjne na terenie kraju, a w komitecie rodzicielskim szkoły podstawowej w Zalesiu Dolnym – w działania związane z wyrównywaniem terenu w obrębie placówki i budowę sali gimnastycznej.
W roku 1960, wspólnie z mężem Janem, opracowała projekt nowego kościoła dla Zalesia Dolnego. Powstać miała wówcaas niewielka bryła budynku, nie wyróżniająca się z otaczającej zieleni. Ostatecznie, ze względu na przedłużające się procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę projekt, nie został jednak zrealizowany, choć zyskał aprobatę prymasa Wyszyńskiego. Pani Krystynie życzymy zdrowia, uśmiechu i dobrego samopoczucia. 


Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię