Zaśnieżone chodniki i ścieżki rowerowe. Kto powinien o nie zadbać?

9

GÓRA KALWARIA Zima jak zwykle wywołuje spór o to, kto powinien odśnieżać trasy pieszo-rowerowe. Starostwo stoi na stanowisku, że obowiązek ten spoczywa na właścicielach przylegających do nich nieruchomości


Zaśnieżony chodnik przy ul. Spokojnej w Baniosze

Mieszkańcy Baniochy narzekają, że nikt nie odśnieża chodnika, znajdującego się przy ul. Spokojnej.
– Ten ciąg został niedawno oddany do użytku – ubolewa pan Ryszard. – Niestety, nie da się po nim przejść, a co dopiero przejechać wózkiem z małym dzieckiem…
Okazuje się, że przypadek Baniochy wcale wcale nie jest odosobniony. Podobna sytuacja panuje na chodniku znajdującym się przy ul. Wojska Polskiego we Władysławowie i Wilczej Górze (gm. Lesznowola).
– Obowiązek odśnieżania chodników przylegających do dróg publicznych (w tym powiatowych), spoczywa na właścicielach znajdujących przy tych drogach nieruchomości. Reguluje to prawo – utrzymuje Wojciech Zmysłowski z wydziału promocji starostwa powiatowego w Piasecznie. – Właściciele nieruchomości przylegających do dróg publicznych zobowiązani są usuwać z chodnika błoto, śnieg, lód i inne zanieczyszczenia.

TW

9 KOMENTARZE

  1. Moze i wlasciciel nieruchomosci ma taki obowiazek, ale nie ma obowiazku robic tego za darmo, wiec faktury za wykonana usluge (odsniezanie chodnika) mozna wystawiac na starostwo.

    • Ciąg pieszo-rowerowy też należy odśnieżać (bo jest to część wydzielona do ruchu pieszych, a że przy okazji i dla rowerów nie ma tutaj żadnego znaczenia) jeżeli nie jest on oddzielony pasem zieleni. Jeżeli obok chodnika biegnie ścieżka rowerowa, to wtedy nie trzeba jej odśnieżać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię