Zaśpiewają, by pomóc rodzinie w ratowaniu zdrowia 17-letniego Maksa

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Warszawski Chór Międzyuczelniany pod dyrekcją Borysa Somerschafa zaprasza na koncert kolęd. Występujący w kraju i za granicą chór zaśpiewa w najbliższą niedzielę w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przy al. Józefa Piłsudskiego 54 w Konstancinie-Jeziornie, po mszy o godz. 13. Wstęp wolny


Podczas koncertu jego organizatorzy będą prosić słuchaczy o wsparcie dla 17-letniego Maksymiliana Janaszka, u którego w ubiegłym roku nastąpił nawrót choroby nowotworowej. Maks ma 17 lat, jest bratem 3 sióstr i chciałby być dla nich wsparciem. W sierpniu 2016 r. wykryto u niego guz – mięsaka tkanek miękkich, zlokalizowanego przy splocie lędźwiowym. Chłopiec przeszedł operację, długie i intensywne leczenie chemioterapią i radioterapią, a następnie rehabilitację. W listopadzie 2018 r. nastąpił nawrót choroby i Maks rozpoczął kolejną walkę. Jest obecnie po kolejnym zabiegu, rozpoczął chemioterapię. Czeka go jeszcze radioterapia i leczenie podtrzymujące lekiem Pazopanib, który nie jest lekiem refundowanym przez NFZ. Koszt miesięcznego leczenia to kwota 12-13 tys zł. Potrzebna jest minimum roczna terapia. Maks i jego rodzina proszą o pomoc finansową.

Maks jest podopiecznym Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, która ma siedzibę w Warszawie przy ul. Przybyszewskiego 47. Chłopcu można pomóc, przekazując 1% podatku dochodowego. W tym celu w formularzu PIT trzeba wpisać numer: KRS 0000079660, a w rubryce: Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1% należy wpisać: Maksymilian Janaszek.
Można też dokonywać wpłat na jego subkonto w Fundacji: Pekao S.A. V o/Warszawa 08 1240 1066 1111 0000 0006 1694, z dopiskiem: Maksymilian Janaszek. Dla wpłat z zagranicy: PKOPPLPW PL 08 1240 1066 1111 0000 0006 1694, z dopiskiem: Maksymilian Janaszek.

Podczas koncertu będzie możliwość złożenia datku do puszki. Uzyskaną kwotę przekażemy bezpośrednio Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, pod której opieką pozostaje Maksymilian.

W programie koncertu:
– Anioł pasterzom mówił
– Z Narodzenia Pana
– Cicha noc (J. Dąbrowski)
– Dzisiaj w Betlejem
– Nuż my dziś krześcijani
– Hej, w dzień narodzenia
– Nowa radist’
– Oj, w Ierusałymi
– Szczedryk
– White Christmas

fot. www.wchm.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię