Zaszycie alkoholowe jako wsparcie w pierwszych miesiącach leczenia alkoholizmu

0

Zaszycie alkoholowe to farmakologiczna metoda wsparcia, która może być stosowana w pierwszych miesiącach leczenia alkoholizmu. Polega ona na wszczepieniu pacjentowi specjalnego implantu, który wspomaga utrzymanie abstynencji nawet przez kolejne 10 miesięcy. Celem tej metody jest zwiększenie motywacji pacjenta do trzymania się abstynencji alkoholowej, a tym samym zwiększenie szans na skuteczne leczenie alkoholizmu. Jak dokładnie działa zaszycie alkoholowe? Gdzie można wykonać zabieg wszywania Esperalu w Warszawie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście!

Co warto wiedzieć na temat wszywki z Esperalem?

Esperal to lek, który jest stosowany w leczeniu uzależnień od alkoholu. Występuje on najczęściej w formie implantu podskórnego, przeznaczonego do zaszycia pod skórą. Substancja aktywna, czyli disulfiram, uwalnia się stopniowo do krwiobiegu, hamując metabolizm alkoholu. Oznacza to, że osoba po zabiegu zaszycia alkoholowego nie może spożyć nawet niewielkiej dawki alkoholu, gdyż w przeciwnym razie odczuje gwałtowne pogorszenie samopoczucia. Zapicie wszywki alkoholowej wiąże się z takimi symptomami jak:

  • uderzenia gorąca;
  • nadmierna potliwość;
  • zaczerwienienie twarzy;
  • nudności i wymioty;
  • zawroty i bóle głowy;
  • uczucie lęku i niepokoju;
  • spadek ciśnienia tętniczego.

Wszywka z Esperalem jest stosowana jako uzupełnienie psychoterapii uzależnień. Stanowi ona skuteczne narzędzie w leczeniu alkoholizmu, jednak nie jest rozwiązaniem samym w sobie. Aby osiągnąć trwałe rezultaty, pacjent musi również brać udział w terapii behawioralnej oraz pracować nad mechanizmami radzenia sobie z głodem alkoholowym.

Jak przebiega zabieg zaszycia alkoholowego?

Zaszycie alkoholowe zaliczane jest do niewielkich zabiegów chirurgicznych. Nie powinien dziwić zatem fakt, że zabieg ten powinien być wykonywany jedynie przez doświadczonego lekarza. Jego zadaniem jest kwalifikacja pacjenta do zabiegu, odpowiednie wyliczenie dawki leku, a także bezpieczne wszycie Esperalu i zaszycie rany.

Cały zabieg przeprowadzany jest zwykle w znieczuleniu miejscowym. Pacjent jest zatem przez cały czas świadomy, jednak nie odczuwa bólu czy dyskomfortu. Specjalista dezynfekuje skórę w miejscu planowanego nacięcia (zwykle jest to okolica pośladka lub łopatki), znieczula miejsce zabiegu, a następnie wykonuje niewielkie nacięcie w skórze i tkance podskórnej. Umieszcza tam jałowe tabletki z Esperalem, a następnie zaszywa powstałą ranę szwami chirurgicznymi.

Zaszycie alkoholowe w Warszawie? Zgłoś się po pomoc do KacDoktora!

KacDoktor to profesjonalna klinika oferująca szeroki zakres usług związanych nie tylko z leczeniem kaca, ale także leczeniem uzależnienia od alkoholu. Jednym z głównych atutów tej firmy jest skuteczność stosowanych metod, takich jak wszywanie Esperalu czy odtrucie alkoholowe. Pozwalają one na ograniczenie spożycia alkoholu i utrzymanie trzeźwości, ale także regenerację organizmu po dłuższym okresie nadużywania alkoholu. KacDoktor posiada wykwalifikowaną kadrę lekarzy i ratowników medycznych, którzy dbają o bezpieczeństwo pacjentów, a także oferują opiekę i wsparcie po zabiegach.

Jak skorzystać z usług KacDoktora? To banalnie proste! Wystarczy zadzwonić, by umówić się na dogodny termin zabiegu. Wszywanie Esperalu wykonywane jest w nowoczesnym gabinecie zlokalizowanym w centrum Warszawy. Pacjent może wrócić do domu tuż po zabiegu, a dzięki zastosowaniu rozpuszczalnych szwów chirurgicznych, nie musi stawiać się na ponowną wizytę.

Masz problem z utrzymaniem abstynencji? Wszywka alkoholowa pomoże Ci zachować trzeźwość nawet przez 10 miesięcy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię