Zatłoczone autobusy. Najgorzej jest w L-2

8

PIASECZNO Początek roku szkolnego sprawił, że więcej osób zaczęło korzystać w komunikacji publicznej. – Najgorzej jest na trasie ze Złotokłosu do Piaseczna – mówi Anna Falkowska. – Pierwszego dnia szkoły autobus linii L-2, z powodu przepełnienia, nie zatrzymał się na kilku przystankach


– Ze względu na podwójny rocznik rozpoczynający naukę w szkołach, w autobusach linii L-2 brakuje miejsc dla dzieci, aby spokojnie dojechały na zajęcia – alarmuje nasza czytelniczka. – Pierwszego dnia szkoły autobus po dwóch przystankach przestał się zatrzymywać, bo nie było gdzie się wcisnąć. Uczniowie musieli dostać się do szkoły w inny sposób, m.in. korzystając z pomocy najbliższych. Może można by puścić na tej linii dodatkowe autobusy? – zastanawia się pani Anna.

Problemy z linią L-2 były już przed wakacjami, kiedy to autobusy często się spóźniały. Gmina interweniowała w tej sprawie u przewoźnika i w ZTM, co spowodowało poprawę sytuacji. Teraz autobusy przyjeżdżają planowo, ale są przepełnione.

– Takie sytuacje mogą się zdarzać zwłaszcza w godzinach porannego szczytu – przyznaje Bogdan Krawczyk z gminnego wydziału utrzymania infrastruktury i transportu publicznego. – Zawnioskujemy do ZTM o większe pojazdy, bo zwiększenie liczby kursów jest w tym wypadku mało realne. Na niektórych liniach mamy duże autobusy, które nie są nigdy do końca pełne. Może udałoby się je zamienić w ramach zasobów, którymi dysponujemy…

TW

8 KOMENTARZE

 1. strasznie monotematyczne ostatnie wpisy, pościągane niewiadomo skąd, moze coś autorskiego, wakacje się chyba skończyły dla panów redaktorów?

  • Ale rzundzi PO w Piasecznie.Jak jest biba to królewicz jest zawsze w gazecie,a jak wychodzi brak kompetencji to wysługuje się Bogdanem Krawczykiem? O tłoku na tej linii słyszałem już kilka lat temu,widać nikt się tym nie interesuje.

   • Z kontekstu wynika ,że jednoznacznie chodzi o REFORMĘ OŚWIATY- produkcji PiS.Dwa skumulowane roczniki to akurat nie wina burmistrza.
    Czytaj i myśl-samodzielnie.

  • Ma Pani rację PiS winien wszystkiemu a najbardziej temu że pozwolił żeby takie dziadostwo co go Pani wybrała rządziło w tym zasranym mieście samych dziadoskich słoików

 2. Wcale nie przyjeżdża planowo. Autobus który powinien być o 17.08 na pkp Piaseczno przyjeżdża ostatnio z 20-30 min opóźnieniem.

 3. Oczywiście informacja tendencyjnie wskazuje na winnego tej sytuacji czyli PiS. Jakże by inaczej… Szanowni Państwo, reforma i podwójny rocznik nie ma nic do tego. Te same dzieci i tak jechały y tym autobusem bo nie ma żadnego znaczenia czy chodziłyby do gimnazjum czy do liceum. Jakoś musiałyby dojechać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię