Zatoczka autobusowa zamiast parkingu

7

PIASECZNO Przy ulicy 1 maja, niedaleko skrzyżowania z aleją Kalin powstaje zatoczka autobusowa, w której będzie zatrzymywał się autobus linii L39. – Problem w tym, że kosztem zatoczki gmina pozbawiła nas kilkunastu miejsc parkingowych – uważa pan Przemek, mieszkaniec pobliskiego bloku


Miasto się rozrasta, a gmina zamiast budować parkingi jeszcze je zmniejsza – mówi nasz czytelnik. – Nie dość, że nie będzie gdzie parkować, to zaraz dojdą uciążliwości związane z podjeżdżającym pod blok autobusem.
Udało się nam ustalić, że przystanek budowany jest w ramach nowej organizacji ruchu na tym terenie i wiąże się z przedłużeniem linii L39. W następnej kolejności ma zostać zmodernizowana także ulica 1 Maja, która zyska m.in. nową nakładkę.
Przy zatoczce autobusowej będzie znajdowało się kilka miejsc wzdłużnych. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie także dlatego, że mieszkańcy bloku narzekali na parkujące tyłem samochody i spaliny, które dostawały się im do mieszkań – wyjaśnia Włodzimierz Rasiński, naczelnik wydziału utrzymania infrastruktury i transportu publicznego. – Te miejsca parkingowe, których część teraz likwidujemy, powstały na etapie budowy osiedla. Potem gmina zrobiła duże parkingi wzdłuż ulicy Sportowej. W tamtym rejonie naprawdę jest gdzie zostawić samochód.

TW

7 KOMENTARZE

  1. A to nie jest osiedle, które budowali koledzy Pana Rasińskiego? Kolejne miejsca parkingowe się likwiduje w tym mieście. Włodarze miasta chyba ze wsi tu przyjechali, gdzie nikt autem nie jeździł wcześniej i pod remizę nie podjeżdżał swoim passatem. Tragedia, trzeba przegonić to towarzystwo w miejsca, gdzie nie będą potrzebowali miejsc parkingowych.

  2. No cóż… kupili mieszkania bez wystarczającej ilości miejsc parkingowych, to do kogo teraz pretensje? Jak zwykle zła gmina (chociaż dobra, często jest do czego się dowalić w Piasecznie…), ale nigdy deweloper czy kupujący mieszkanie.

  3. Ludziom to ciężko dogodzić. Będą mieli komunikację miejską z dojazdem do PKP, a i tak tego nie doceniają.
    W rejonie Stadionu naprawdę jest dużo miejsc do parkowania więc myślę, że trochę rozdmuchane to wszystko.

  4. Mieszkańcy bloku mają podziemne garaże. Wiem, bo tu mieszkam. Miejsc wzdłuż bloku od strony Al. Kalin jest bardzo dużo. Ale może niektórzy lubią widzieć z balkonu swoje auto. Bardzo się cieszę, że po przebudowie 1 Maja będzie tam dochodzić linia autobusowa.

  5. Ja się cieszę ,bo akurat mam okna tam gdzie parkowały samochody.A fakt jest taki , że przy stadionie jest dużo miejsc parkingowych.Hurrra🍀🌻

  6. To jest ulica z uspokojonym ruchem do 30 km/godz., więc autobus może i powinien zatrzymywać się na jezdni, a pasażerowie wsiadać do niego z wysuniętego peronu. Tak się robi w cywilizowanym świecie. Zatoki się leczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię