Zatrzymaj się by ugasić pragnienie

5

PIASECZNO Od wczoraj na ulicy Zgoda przy parkingu miejskim działa specjalny zdrój uliczny. Uruchomiło go Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie sp. z o.o.

Stację wody pitnej wyposażono w nalewak do bidonów oraz poidełko dla zwierząt. Misa boczna urządzenia spełnia również wymagania dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci. Zdrój zapewnia stały dostęp do wody pitnej, pochodzący z ujęcia SUW na ulicy Żeromskiego i jest pierwszym tego typu urządzeniem zamontowanym na terenie gminy Piaseczno przez PWiK.

Urządzenie wygląda bardzo ładnie i myślę, że jest bardzo funkcjonalne – ocenia Wiktoria, mieszkanka Góry Kalwarii. – Dobrze, że jest też poidełko dla psów.  Jest bardzo potrzebne – zwłaszcza w upały. Fajnie by było gdyby w Górze Kalwarii też coś takiego zamontowano.

Mamy nadzieję, że nowy obiekt nie podzieli losu stanowiska do naprawy rowerów, totemu Piaseczna czy kurtyny wodnej i wkrótce nie stanie kolejna ofiarą wandalizmu.

GT

5 KOMENTARZE

  1. Przecież miski są dwie.. dla człowieka wyżej dla psa na ziemi… pomijając.. mało higieniczne….pić z tego samego źródła po innych ludziach? :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię