Zatrzymano Czeczena, który zaatakował nauczyciela

0

GÓRA KALWARIA/ PIASECZNO Zatrzymano 23-letniego Czeczena, który podczas awantury z szkole w Coniewie naruszył nietykalność cielesną nauczyciela i zniszczył mu okulary. Mężczyzna mieszkał w centrum Piasecznia


Z ustaleń policjantów wynika, że konflikt zaczął się 5 kwietnia w autokarze szkolnym, gdy dwaj uczniowie posprzeczali się. Jeszcze tego samego dnia do szkoły przybyli rodzice jednego z uczniów wraz z kuzynem.
Doszło do rozmowy pomiędzy przybyłymi do szkoły a nauczycielem i szkolnym pracownikiem ochrony. W jej trakcie, jeden z mężczyzn narodowości czeczeńskiej zaatakował nauczyciela i zniszczył mu okulary.
Napastnikowi przedstawiono już zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, jakim w świetle obowiązujących przepisów jest również nauczyciel. Jednocześnie z zebranych informacji wynika, że pochodzący z Czeczeni mężczyzna, składając wniosek azylowy w 2015 roku złamał go i wyjechał do Niemiec, skąd został deportowany. W sprawie tej została uruchomiona procedura kontroli legalności jego pobytu na terenie Polski, która może zadecydować o ewentualnej deportacji.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię