Zatrzymano kolejnych gangsterów związanych z grupą „Bukaciaka”

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Kilka dni temu policjanci z CBŚP zatrzymali 9 osób podejrzanych o działalność przestępczą i związek z grupą „Bukaciaka”. W tej sprawie jest już blisko 200 podejrzanych. Sam „Bukaciak” został skazany na 25 lat więzienia


Grupa przestępcza, którą kierował Rafał B., trzęsła do 2013 roku południem Warszawy oraz gminami Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria i Piaseczno. Gang, będący odłamem grupy mokotowskiej, specjalizował się w przestępstwach najcięższego kalibru, jak przemyt i handel narkotykami, wymuszenia rozbójnicze, czerpanie korzyści z nierządu, rozboje, porwania, zabójstwa. Przestępcy słynęli ze swojej bezwzględności. Sam „Bukaciak”, który dziś ma 44 lata, spędził w więzieniu ponad połowę życia, a czyny których się dopuszczał, z czasem stawały się coraz bardziej brutalne.
Mimo że Rafał B. odbywa już karę więzienia, policjanci cały czas tropią powiązanych z jego gangiem ludzi. Zatrzymani przed kilkoma dniami mężczyźni w wieku od 34 do 66 lat usłyszeli blisko 30 zarzutów, dotyczących między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, nielegalnego posiadania broni palnej, rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia lub broni palnej, paserstwa, a także wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Ponadto jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora i decyzją sądu, 8 osób zostało tymczasowo aresztowanych.
Łącznie w całej sprawie zabezpieczono około 40 sztuk broni palnej, trzy granaty i ponad 2 tysiące sztuk amunicji, a także kilkadziesiąt kilogramów środków odurzających i substancji psychotropowych. Śledczy cały czas analizują zebrany materiał dowodowy i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

WT

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię