Zawody medyczne zyskują rangę i zaufanie

0

Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka prowadzi rekrutację na rok akademicki 2020/21.

 

 

 

Pielęgniarki, pielęgniarze, fizjoterapeuci, dietetycy, kosmetolodzy – to profesje przyszłości. Zawsze potrzebne. Zapewniają stabilną pracę w każdym miejscu świata. Wybierając taki zawód trzeba jednak pamiętać, że to także misja. Rankingi zaufania społecznego pozycjonują medyków najwyżej. To zobowiązuje. – mówi dr Waldemar Dębski, rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej.

Najstarsza niepubliczna uczelnia w Polsce prowadzi studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: pielęgniarstwo, kosmetologia, dietetyka, jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia, studia inżynierskie na kierunku informatyka i studia licencjackie na kierunku Administracja. Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Nowym, cieszącym się zainteresowaniem przyszłych studentów, kierunkiem WUMed-u jest Fizjoterapia.


Fizjoterapia to dziedzina medycyny, która z roku na rok staje się coraz bardziej popularna wśród pacjentów. Warszawska Uczelnia Medyczna jest w pełni przygotowana do kształcenia nowych, wyspecjalizowanych kadr fizjoterapeutów. Na studentów tego kierunku czekają profesjonalnie wyposażone pracownie umiejętności praktycznych. Dysponujemy gabinetem kinezyterapii wyposażonym w sprzęt rehabilitacyjny, gimnastyczny oraz odnowy biologicznej. Jest również gotowa pracownia fizykoterapii – zespół 6 sal zabiegowych – mówi dr Dębski.

Studenci innych kierunków medycznych także nie zostali pominięci.

Studentom kierunku Pielęgniarstwo oferujemy zajęcia w pracowniach umiejętności pielęgniarskich dla pacjentów dorosłych i pediatrycznych, pracowniach badań fizykalnych
i podstaw ratownictwa medycznego. – wymienia rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej.

Kierunkami, które cieszą się niezmiennie dużym powodzeniem są Dietetyka i Kosmetologia. Jak wszystkie w WUMed nie opierają się wyłącznie na teorii. Zadbano o to, aby studenci mogli poznawać tajniki pracy dietetyka czy kosmetologa w praktyce, nie tylko w renomowanych placówkach zewnętrznych ale również w profesjonalnych pracowniach na terenie uczelni. Jak zapewnia rektor Dębski, sprzęt w każdej z pracowni jest sukcesywnie wymieniany, zgodnie z wymogami postępu technologicznego.


Zawody medyczne z roku na rok zyskują coraz większą rangę. Naszą ambicją jest wypuszczenie w świat świetnie wykwalifikowanej grupy absolwentów kierunków medycznych. Do dyspozycji studentów oddajemy profesjonalnie wyposażoną bazę dydaktyczną i kadrę wykładowców najwyższej klasy. Zapewniamy praktykę w renomowanych placówkach opieki zdrowotnej. Jesteśmy w pełni przygotowani do nauczania on-line, które stanie się stałą częścią procesu kształcenia. – informuje rektor WUMed.

Atutem uczelni jest własny kampus: 60 sal wykładowych, biblioteka, punkty gastronomiczne, sala sportowa, amfiteatr, parking strzeżony, Ogrody Rektorskie.


WUMed oferuje też kształcenie podyplomowe w zawodach: pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni i fizjoterapeuci. W tym celu powołano Instytut Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych. Podstawą strategii WUMed jest rozwój. Władze uczelni nieprzerwanie dbają o doskonalenie i modernizację warunków nauczania, pozyskiwanie wysoce wykwalifikowanych kadr naukowych oraz rozszerzanie form współpracy naukowej i międzynarodowej. Więcej informacji na www.wumed.edu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię