Zawody MTB na nowym torze

0

PIASECZNO W niedzielę odbył się Puchar Piaseczna XC na nowej trasie Super Mario XC, autorstwa Mariusza Maciejewskiego, przygotowanej z myślą o entuzjastach jazdy terenowej na rowerach. Trasa powstała w Zalesiu Górnym i zawiera wiele technicznych elementów


Utworzenie singletracku dla rowerzystów w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego nie było proste. Wymagało dużej liczby zezwoleń oraz pozyskania środków zewnętrznych. Inicjatywa wyszła od kolarzy z klubu Bicykl Piaseczno, a gmina mocno ją wsparła. Trasę i przeszkody opracowano we współpracy z rowerzystami. Składa się ona z dwóch sekcji: pierwsza wzbogacona została o falki, stoliki, przejazdy przez bale i bandy. Druga wije się singlami, oferując ciasne zakręty, strome podjazdy, zjazdy oraz „doły”. Trasa jest wymagająca, bo naśladuje warunki, które można spotkać w górach. W sumie ma długość ok. 5 km oraz 200 metrów przewyższeń. Można się na niej nie tylko zmęczyć, ale też poćwiczyć technikę.

CZYTAJ TAKŻE:  Kolarze walczyli do upadłego...

Druga część projektu ma powstać do wakacji w Żabieńcu. Tam planowany jest park rowerowy do nauki jazdy na MTB, z hopkami, bandami i różnymi przeszkodami. Park powstanie w okolicach ulicy Rybackiej.

Trasę Super Mario XC rowerzyści przetestowali w niedzielę. Zawody poprowadził znany w kolarskim środowisku Bogdan Saternus. Nie zabrakło też przedstawicieli gminy oraz GOSiR-u. W wyścigu głównym wzięło udział ponad 100 zawodników. Wygrał Mateusz Maleszka, który pokonał dystans w niecałe 43 min. Drugi był Michał Cąpała, a trzeci – Jan Miazek. Wśród pań triumfowała Magdalena Baszta, która wyprzedziła Alicję Surdyk i Justynę Tarnowską. W zawodach, na krótszej trasie, rywalizowały także dzieci.

CZYTAJ TAKŻE:  Kolarze walczyli do upadłego...

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię