GÓRA KALWARIA/POWIAT Uczniowie „gastronomika” przy Dominikańskiej w Górze Kalwarii wygrali turniej dla szkół gastronomicznych z Mazowsza


IV Spartakiada Szkół Gastronomicznych odbyła się w poprzedni czwartek na warszawskiej Woli. Zadaniem konkursu, któremu patronuje Marszałek Województwa Mazowieckiego, jest promowanie zawodów związanych z gastronomią i hotelarstwem oraz propagowanie aktywności fizycznej.

Konkurencje, w których wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. ppor. Emilii Gierczak podzielono na etapy. Część z nich („szklana pułapka”, „skorzystaj z możliwych usług w obiekcie hotelowym”, „ABC gastronoma”i „dobierz właściwy składnik do klasycznego drinka”) odbyła się w sali gimnastycznej, a pozostałe – o pobudzających wyobraźnię nazwach – na boisku szkolnym. Na zewnątrz młodzież uczestniczyła m.in. w „spacerze farmera”, „sztafecie sprawnościowej z jajkiem”, „sprawdzanie efektywności pracownika”.

Uczniowie z Góry Kalwarii tak bardzo zaangażowali się w rywalizację, że zwyciężyli. Drużyna zawojowała komisję m.in. naleśnikami biszkoptowymi z dżemem, które wszystkim bardzo smakowały. Jak opowiadają, zabawa była rewelacyjna. Kucharze i kelnerzy z Gastronomika udowodnili, że mają poczucie humoru, potrafią się bawić i rywalizować zgodnie z zasadą „Fair Play”.

Sukcesy uczniów są efektem codziennej pracy nauczycieli, którzy oprócz przekazywania podstawowej wiedzy starają się rozwijać w nich najróżniejsze zainteresowania. Młodzi ludzie doskonalą umiejętności uczestnicząc w kołach carvingu (to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach), cukierniczym, czy dietetycznym. Zdobytą wiedzę uczniowie przekazują dalej i propagują zdrowe żywienie w lokalnym środowisku. Organizują cieszący się dużą popularnością Powiatowy Konkurs Żywieniowy dla Gimnazjalistów. Najbliższy finał, V edycji, odbędzie się w grudniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię