KONSTANCIN-JEZIORNA „W Drodze”’ to tytuł najnowszej wystawy zdjęć konstancińskiego Klubu Fotograficznego F8. Została uroczyście otwarta w ostatnią sobotę. Niezwykle różnorodne i imponujące fotografie można oglądać w Konstancińskim Domu Kultury do 10 grudnia. Wstęp wolny


Wystawę przy ul. Mostowej 15 uroczyście otworzyły Anna Klonowska, wicedyrektor Konstancińskiego Domu Kultury oraz Danuta Kaluga, koordynator Klubu Fotograficznego F8. Prace konstancińskich fotografików oddają tendencje współczesnego świata do ciągłego przemieszczania się. Efektowne zdjęcia pokazują świat z perspektywy ludzi drogi, ludzi, którym nigdy nie dość nowych horyzontów.

Zatrzymujemy czas

– Droga jest nieodłączną częścią naszego życia – mówi Danuta Kaluga, koordynator Klubu Fotograficznego F8. – Zawsze jesteśmy w drodze. Każdy z nas wędruje przez życie, poszukując własnych miejsc i sposobu, aby do nich dotrzeć. Członkowie Klubu Fotograficznego F8, wędrując z aparatem różnymi drogami, poszukują inspiracji, wyławiają ciekawe motywy godne pokazania. W każdym przypadku jest to indywidualne spojrzenie przez szkło obiektywu na to, co uważamy za wartościowe i z jakichś powodów warte utrwalenia. Naciskając spust migawki, stoimy często na rozdrożu i podejmujemy decyzje. Fotografią kadrujemy przestrzeń i zatrzymujemy czas, robiąc zdjęcie w odpowiednim momencie. Mamy nadzieję, że wystawa „W Drodze” pozwoli każdemu odnaleźć osobiste spojrzenie na otaczający świat – dodaje Danuta Kaluga, zapraszając na wystawę.

Na ekspozycję składają się bardzo różnorodne prace, prezentujące zarówno rozmaite zainteresowania fotografików, ich wrażliwość, subiektywne spojrzenie na świat oraz różne techniki fotografowania. Możemy zobaczyć zarówno zdjęcia z różnych części Polski, jak i z dalekich podróży. Nie zabraknie także interesujących ujęć Konstancina-Jeziorny oraz okolic. Autorami prezentowanych prac jest 16 członków klubu: Andrzej Czuba, Andrzej Piętka, Artur Bartoszewski, Bogusia Gamracy, Danuta Kaluga, Dorota Kasperska, Elżbieta Gaździcka, Jadwiga Dudkiewicz-Wilczyńska, Jakub Dzieciuch, Jan Wójcicki, Kinga Strzałkowska, Marzena Niemczyk, Michał Dzieniszewski, Rafał Kostecki, Robert Czułba i Wojciech Mazurkiewicz.

Od 14 lat utrwalają chwile

Klub Fotograficzny F8 powstał we wrześniu 2003 roku. Klub F8 to grupa zagorzałych pasjonatów, którzy zajmują się różnymi rodzajami fotografii: makrofotografią, fotografią pejzażową, przyrodniczą, portretową czy reportażową. Klubowe spotkania odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 19 w Hugonówce przy ul. Mostowej 15. – To odskocznia od codzienności, dobra i pouczająca rozrywka, miejsce wymiany doświadczeń, ale też miejsce pielęgnowania dobrych relacji – mówi koordynator klubu. – W istnieniu grupy wspaniałe jest to, że uczymy się od siebie nawzajem, pokazujemy swoje osiągnięcia, przekazujemy przydatne informacje, wreszcie zaprzyjaźniamy się – dodaje. Fotograficy mają swoje indywidualne osiągnięcia, otrzymują nagrody na ogólnopolskich konkursach fotograficznych. Dzięki wymianie miast bliźniaczych mają dokonania także na arenie międzynarodowej – wystawy zbiorowe i wspólne projekty z fotografikami z Holandii, Niemiec, Czech i USA. – Wciąż mamy nowe pomysły i świeży zapał. Zawsze zapraszamy osoby, które chcą dzielić z nami pasję utrwalania chwil ulotnych – zaprasza Danuta Kaluga (mail: danakal@poczta.onet.pl).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię