Zawsze wyprowadzamy psa na smyczy? Straż miejska będzie to sprawdzać

1

PIASECZNO Radna Katarzyna Krzyszkowska-Sut poprosiła burmistrza o dodatkowe patrole straży miejskiej w rejonie parku przy ul. Ogrodowej w Józefosławiu. – W ostatnim czasie miało tam miejsce kilka incydentów z udziałem dużych psów, które były bez smyczy i kagańca – argumentuje radna. – Często psy biegają po parku bez zabezpieczeń, pomimo regulaminu i wyznaczonych stref


Do interpelacji radnej odniosła się wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak, która poinformowała że straż miejska od około pięciu tygodni regularnie patroluje rejon parków zarówno przy Ogrodowej, jak i przy Cyraneczki, przy czym patrole odbywają się zarówno w godzinach wieczornych, jak i przedpołudniowych.
– W czasie kontroli nie stwierdzono łamania przepisów przez osoby spacerujące z psami – podkreśla wiceburmistrz. – Mimo to strażnicy zwracają uwagę osobom nadzorującym psy o konieczności wyprowadzania ich na smyczy. Kontrole tych miejsc nadal będą regularnie się odbywały.
Wyprowadzanie psa bez smyczy jest traktowane jako wykroczenie. Można otrzymać za to mandat w wysokości od 50 zł do 250 zł.

TW

1 KOMENTARZ

 1. BZDURY! Szukają kasy! Nie przyjmować mandatów „za brak smyczy”, nagrywać całe spotkanie ze strażnikami telefonem, żeby mieć potem dowody! W Polsce nie ma takiego prawa.

  Te kwestię regulują między innymi:

  Art. 77 Kodeksu wykroczeń Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Za to wykroczenie grozi mandat od 50 zł do 250 zł,

  1. Osoby utrzymujące zwierzęta domowe zobowiązane są do zapewnienia ochrony przed zagrożeniem lub uciążliwością tych zwierząt dla innych ludzi poprzez:

  wyprowadzanie psa w miejscach publicznych na terenie miasta na smyczy LUB w kagańcu, a psa rasy uznawanej za agresywną lub psa będącego wynikiem krzyżowania tej rasy – na smyczy i w kagańcu;
  wyprowadzanie psów wyłącznie pod opieką osób dających gwarancje opanowania psa w momencie rozdrażnienia.

  2. Zwolnienie psa ze smyczy dozwolone jest wyłącznie w miejscach mało uczęszczanych przez ludzi pod warunkiem, że pies ma nałożony kaganiec, a właściciel lub dzierżyciel sprawuje kontrolę nad jego zachowaniem.

  3. Zwolnienie ze smyczy psa bez kagańca jest dozwolone wyłącznie na terenie nieruchomości należycie ogrodzonej, w sposób uniemożliwiający jej opuszczenie przez psa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię