Zażegnano kryzys w szpitalu św. Anny. Praca oddziału nie zostanie wstrzymana!

3

PIASECZNO Przed tygodniem pisaliśmy o groźbie zamknięcia od 1 lutego oddziału chorób wewnętrznych i chorób serca, w związku z odejściem ze szpitala kilku internistów. – Oddział działa i będzie działał normalnie – zapewnia Anna Szewczuk-Łebska, rzeczniczka szpitala


Nieoczekiwanie dla władz szpitala, czterech internistów z oddziału chorób wewnętrznych i chorób serca zrezygnowało z pracy. Szpital intensywnie zaczął szukać nowych lekarzy i ordynatora. Jednocześnie poinformował o kryzysie mazowiecki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, wydział zdrowia urzędu wojewódzkiego, pogotowie ratunkowe i konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chorób wewnętrznych. Na wypadek, gdyby nie udało się w krótkim czasie znaleźć nowych lekarzy, placówka złożyła wniosek o tymczasowe zawieszenie działalności oddziału na trzy miesiące od dnia 1 lutego.
– Zależy nam na jak najszybszym przywróceniu pracy oddziału – deklarowała wówczas Anna Szewczuk-Łebska.
Dziś pacjenci mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ szpital poinformował, że oddział chorób wewnętrznych nie zawiesi swojej działalności.
– Udało nam się zapewnić obsadę dyżurową, więc oddział będzie pracował normalnie – zapewnia rzeczniczka placówki. – Od poniedziałku w szpitalu pojawią się nowi lekarze. Na tę chwilę nie ma ryzyka, że praca oddziału zostanie wstrzymana.

TW

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię