„Zbadaj MIsię” to akcja CMP dla najmłodszych

0

PIASECZNO Przez cały czerwiec Centrum Medyczne Puławska zaprasza najmłodszych Pacjentów do udziału w akcji ,,Zbadaj MIsię”.

Projekt ma na celu promowanie zdrowia i edukacji medycznej wśród najmłodszych Pacjentów w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a jednocześnie stworzenie przyjemnej atmosfery w gabinetach lekarskich. Pragniemy docenić rolę pluszowych przyjaciół Dzieci, angażując lekarzy w interakcje z nimi.

Na czym polega akcja?

Podczas tej inicjatywy CMP zaprasza dzieci wraz ze swoimi ulubionymi maskotkami do swoich przychodni. Już podczas umówienia wizyty pracownicy recepcji zapraszają dziecko z jego ulubionym misiem, który również zostanie przebadany. Personel zmierzy misiowi ciśnienie, poświeci latarką do ucha, osłucha go stetoskopem, czy naklei plaster na łapkę. Może misiowi przydałby się bilans?

 

Celem akcji jest, aby dzieci miały okazję doświadczyć przyjemnej atmosfery i zyskać nowe doświadczenie, poznając proces badania medycznego w sposób zabawny i pouczający.

Wierzymy, że taka forma interakcji pomoże dzieciom oswoić strach i przekonać się, że wizyta u lekarza czy w punkcie pobrań nie musi budzić nieprzyjemnych skojarzeń, ale być pozytywną, pozbawioną obaw przygodą!. Pragniemy tym samym docenić rolę pluszowych przyjaciół Dzieci, które mogą być pomocne także w tej sytuacji – opowiada Magdalena M. Borgus z CMP – Patronem akcji jest miastodzieci.pl.

Każde dziecko, które w tym czasie odwiedzi gabinet w CMP, otrzyma dyplom i naklejkę dla dzielnego misia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię