Zbierają siły przed drugą turą. Czy głosy poparcia będą w stanie przeważyć szalę zwycięstwa?

5

GÓRA KALWARIA/PRAŻMÓW/PIASECZNO W gminie Prażmów Łukasz Żywek, który 21 października uzyskał trzeci wynik w wyborach na wójta, przed drugą turą poparł Macieja Michalskiego. W Górze Kalwarii Danuta Rechnia zaapelowała o głosowanie na Arkadiusza Strzyżewskiego. W Piasecznie głosów poparcia nie słychać


W gminie Prażmów najwięcej wyborców w pierwszej turze głosowania poparło Jana Adama Dąbka, obecnego wicewójta. Otrzymał 1964 głosy, czyli 43,5 proc. W drugiej turze zmierzy się z Maciejem Michalskim, który uzyskał 1452 głosy (czyli 32,2 proc.). Trzeci wynik uzyskał Łukasz Żywek – 1099 głosów (24,3 proc.). Zdobywca najniższego stopnia podium zdecydował się udzielić poparcia Maciejowi Michalskiemu.

– Codziennie otrzymuję wiele zapytań od osób, które wsparły mnie w pierwszej turze wyborów na wójta gminy Prażmów, na kogo warto zagłosować w drugiej turze. Zdaniem moim oraz radnych z ramienia Wspólnie Ożywimy Prażmów kandydatem, który umożliwi pozytywne zmiany w gminie Prażmów jest pan Maciej Michalski – oznajmił Żywek na portalu społecznościowym.

Od prawej – Maciej Michalski i Łukasz Żywek

W dwóch ostatnich wydaniach Kuriera Południowego obaj panowie ogłosili zawarcie porozumienia programowego. „W niedzielę 21 października ponad 2,5 tys. z Państwa oddało głos na mnie lub pana Łukasza Żywka. Obaj zgodziliśmy się, że taką decyzję mieszkańców należy uznać za wyraźny sygnał potrzeby zmian w zarządzaniu Gminą, dlatego podjęliśmy decyzję o naszej współpracy” – napisał w ogłoszeniu Maciej Michalski. W Prażmowie krążą pogłoski, że po ewentualnym triumfie Michalskiego, Żywek obejmie stanowisko wicewótja.

– Na tym etapie, w tym momencie, z mojej strony nie padła taka deklaracja, aczkolwiek uważam, że takie rozwiązanie byłoby najbardziej uczciwe wobec wyborców, którzy udzielą nam swojego poparcia – komentuje Maciej Michalski.

Współpracę kontrkandydatów również w Kurierze Południowym skomentował Jan Adam Dąbek. „Nie robię koalicji dla stołków” – obwieścił.

W Górze Kalwarii dopiero wczoraj Danuta Rechnia, która uzyskała trzeci wynik w wyborach na burmistrza (1531 głosów, prawie 13 proc.) w imieniu komitetu Razem dla Góry za pośrednictwem popularnego portalu społecznościowego zaapelowała o głosowanie w najbliższą niedzielę na Arkadiusza Strzyżewskiego. Strzyżewski 21 października zdobył 5509 głosów (46,6 proc.), a jego główny kontrkandydat Dariusz Zieliński 3600 (30,4 proc.). „Ci z Państwa, którzy nam zaufali, dostrzegli potrzebę zmiany. Dlatego chcielibyśmy zaapelować do naszych Wyborców, aby w II turze wyborów wsparli kandydata na Burmistrza, który podobnie jak my pragnie zmian” – napisała w imieniu komitetu Danuta Rechnia.

Apel Danuty Rechni i komitetu Razem dla Góry

– Porozumienie jest rezultatem naszych rozmów o szczegółach programowych i przyszłości Góry Kalwarii. Cieszę się, że ci, którzy chcą zmian będą mnie popierali – mówi Arkadiusz Strzyżewski. Co w zamian za głos poparcia otrzyma komitet Razem dla Góry? – Nie chcę dzielić skóry na niedźwiedziu. Jeżeli większość wyborców mi zaufa, dopiero wówczas rozpocznę rozmowy o obsadzie kluczowych stanowisk w gminie – oświadcza Strzyżewski.

W Piasecznie główny pretendent do objęcia fotela burmistrza do 2013 roku, Daniel Putkiewicz (17 161 głosów, 48,8 proc. w pierwszej turze) przyznaje, że nie rozmawiał z żadnym ze swoich kontrkandydatów z pierwszej tury na temat ewentualnego poparcia.

– Bardziej zależy mi na poparciu wyborców moich kontrkandydatów. Liczę na to, ponieważ mój program w wielu punktach pokrywa się z tym prezentowanym przez Monikę Jaroszewską, czy Józefa Zalewskiego – mówi Putkiewicz.

O ewentualnym poparciu rozmawiał z konkurencyjnymi sztabami Wojciech Ołdakowski (8138 głosów, 24,1 proc. w pierwszej turze). – Jednak ostatecznie do niczego one nie doprowadziły – ucina temat kandydat. – Mam po prostu nadzieję, że w trakcie kończącej się kampanii wyborczej przekonałem do siebie osoby, które zagłosowały na moich konkurentów w wyścigu wyborczym – mówi Ołdakowski.

5 KOMENTARZE

  1. Co Zieliński zrobił przez tyle lat.prawie nic,A co w Górze kalwarii pod warszawa ,w Tak dobrym położeniu leży Tak blisko stolicy,zrobili nic konkretnego ,jeżeli małe miejscowości gdzies w polsce potrafią przyciagnac inwestorów, to widać że u nas siedzą za publiczne pieniądze I nic nie wnoszą brak pomysłu,brak rozwoju

  2. w Prażmowie jest Janek z Józefosławia, Maciek to chyba też Piaseczno.Szkoda,że Prażmów nowo działkowy, brzydzi się starymi mieszkańcami . Ale to już było przerabiane w Piasecznie i Konstancinie.
    Popieram Janka bo ma tam działki z okresu……..

  3. Sławomir.. Mam pytanie a co p. Strzyżewski zrobił w Piasecznie…. A w górze myślisz że co zrobi to partia polityczna PO oni tylko sprzedaje zapytaj skąd ma pieniądze na kampanie czy dogadali się z wykonawcą skwerka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię