Zbieramy wosk i parafinę dla żołnierzy w Ukrainie

1

GÓRA KALWARIA Na prośbę przyjaciół z Ukrainy, gmina Góra Kalwaria przystąpiła do akcji zbiórki wosku i parafiny na rzecz ukraińskich żołnierzy

Stare lub nowe świeczki i inne woskowe lub parafinowe produkty można dostarczać do szkół podstawowych w gminie Góra Kalwaria lub do Urzędu Miasta i Gminy (ul. 3 Maja 10). Około 10 lutego materiał zostanie zebrany i zawieziony na Ukrainę.
Po przetopieniu, wykonane z wosku lub parafiny lampki trafią do żołnierzy przebywających na froncie. W okopach dają one światło, pozwalają ogrzać dłonie, podgrzać posiłek lub wodę. Nie dymią więc nie są widoczne dla wroga. Zrobiona w puszce lampka z tekturowym knotem pali się nawet przez dwa dni.

W przypadku większych ilości wosku/ parafiny prosimy o bezpośredni kontakt z nasza Grupą Utrzymania Terenów Publicznych – tel. 509 082 753.

1 KOMENTARZ

  1. Na prośbę przyjaciół z Ukrainy, gmina Góra Kalwaria przystąpiła do akcji zbiórki wosku i parafiny na rzecz ukraińskich żołnierzy – Jak dla mnie przyjaciółmi to oni nie są.. jak by mogli to każdego z nas by sprzedali, a tu ocena, że to przyjaciele.. śmieszne. Zobaczymy jak będziecie im dziękować gdy nam zacznie wszystkiego przez nich brakować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię